Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje Windows 10? Cena Windows 10

Cena systemu Windows 10 jest różna, w zależności od wybranej wersji (Home lub Pro). Windows 10 Home oryginalny kosztuje około 600 – 700 zł, a Pro nawet około 1000 zł.

Windows 10 jest jednym z najpopularniejszych i powszechnie używanych systemów operacyjnych na świecie. Wydany w lipcu 2015 roku, przyniósł wiele innowacji i udoskonaleń w porównaniu do swoich poprzedników. Jest to zaawansowany system operacyjny, który oferuje szeroki zakres funkcji i narzędzi zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i klientom biznesowym. Ile kosztuje Windows 10? Jaka jest cena oryginalnego Windowsa 10? Sprawdź! W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego najważniejszym cechom.

laptop

Windows 10 – co to za system operacyjny?

Windows 10 jest kolejną już generacją systemu operacyjnego Microsoft Windows. Obecnie wyprzedza go tylko Windows 11, którego premiera miała miejsce w 2021 r. Jego poprzednikiem jest z kolei Windows 8.1. Sam Windows 10 został wypuszczony na rynek w lipcu 2015 r. i od tego czasu podlega regularnym, licznym aktualizacjom. Przez pierwszy rok od pojawienia się tego systemu, a więc do 2016 r., użytkownicy Windowsa 7 i 8.1. mieli możliwość dokonania aktualizacji do Windowsa 10 bezpłatnie.

Edycje systemu Windows 10

Windows 10 jest dostępny w różnych edycjach. Do najpopularniejszych należą jednak dwie: Windows 10 Home i Windows 10 Pro (Professional). Pierwszy z nich będzie odpowiedni dla użytkowników domowych oraz mniejszych firm. Drugi został natomiast przystosowany do potrzeb klientów biznesowych – dużych firm, którym w sposób szczególny zależy na większych możliwościach zarządzania komputerami w sieci firmowej, poprzez dostęp do specjalnych ustawień administracyjnych. Windows 10 Pro oferuje funkcje takie jak szyfrowanie za pomocą funkcji BitLocker, czy Windows Information Protection.

Inne z dostępnych wersji systemu Windows 10 to m.in.:

 • Windows 10 Enterprise
 • Windows 10 Education
 • Windows 10 on Xbox One
 • Windows 10 loT Enterprise
 • Windows 10 Professional Workstation
Laptop

Windows 10 – minimalne wymagania sprzętowe

Zainstalowanie Windowsa 10 nie będzie możliwe, jeśli nasze urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań określonych przez producenta. Należy do nich:

 • procesor minimum 1 GHz (ew. SoC),
 • 1 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym (w przypadku 32-bitowego systemu operacyjnego) lub 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 20 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym (w przypadku 64-bitowego systemu operacyjnego),
 • karta graficzna minimum DirectX 9.

Cena Windows 10 – ile kosztuje Windows 10 oryginalny Home i Professional?

Cena Windowsa 10 jest bardzo zróżnicowana. Na jej wysokość wpływa przede wszystkim to, czy interesuje nas system Windows na potrzeby własne, domowe, czy też komercyjne, biznesowe oraz to jakiego dystrybutora wybierzemy. Ile kosztuje Windows 10 Home, a ile program Windows 10 Pro?

Windows 10 Home cena może rozpoczynać się nawet od około 250 – 300 zł i osiągać nawet 600 – 700 zł (u oficjalnego dystrybutora, z licencją OEM lub BOX).

Cena Windows 10 Pro (Professional) za oryginalny system mieści się natomiast w granicach 800 – 1000 zł.

To może Cię również zainteresować

Chomikuj to jeden z popularniejszych serwisów w Polsce, którego historia sięga niemal początku XXI wieku. Strona ta powstała bowiem w 2006 r., w celu umożliwienia hostingowania plików. Jeśli chcesz zacząć korzystać z oferowanych przez nią usług, sprawdź, jak działa i ile kosztuje chomikuj!

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Popularność serwisów streamingowych z dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali to sposób na uwolnienie się od męczących i rozpraszających uwagę reklam. Jedną z wielu z możliwości jest właśnie Viaplay, działający już od 2007 r. Jaki jest koszt Viaplay? Jakie rozwiązania oferuje ta platforma i co możesz na niej zobaczyć?

Przeczytaj więcej

Zobacz jak zainstalować system Windows 10

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

1 komentarz

 1. Józef

  Jestem indywidualnym użytkownikiem usług internetowych i nie wykonuję usług komputerowych zarobkowo dla osób trzecich.

  Zakupiłem system Win 10 i zepsuł mi się komputer. Aktualnie korzystam z innego a do tej pory nieużywanego komputera. Moje zapytanie: jaki jest koszt dopłaty i przeniesienia tego systemu, który już zakupiłem, na mój użytek do drugiego komputera i czy w ogóle taka możliwość jest realna?. Przeczytałem też, że system Win 10 można stosować po odpowiedniej opłacie na dwóch komputerach zamiennie. Też jestem zainteresowany taką opcją i ile to kosztuje. Najmocniej pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *