Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje naładowanie telefonu? Cena naładowania telefonu

Koszt ładowania telefonu to koszt od 35-80 gr.

 

Czy interesowało Cię kiedyś to, ile kosztuje naładowanie telefonu? W związku z tym, że smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, urządzeniami, które towarzyszą nam zawsze i wszędzie, wymagają przez to regularnego, częstego ładowania. Większość nas robi to każdego dnia! Ile kosztuje jedno naładowanie telefonu? Jaki jest miesięczny lub roczny koszt ładowania telefonu? Sprawdź!

Wiedza o tym, ile kosztuje podłączenie do prądu każdego z posiadanych urządzeń, zdecydowanie nie należy do powszechnych. Nie ma co oszukiwać – większość osób nie jest tym nawet specjalnie zainteresowana. Czasami jednak wystarczy jedna taka informacja, aby wzbudzić w nas ciekawość i chęć odkrycia, ile tak naprawdę energii, a przez to i pieniędzy zużywa otaczająca nas na co dzień elektronika. Podobnie jest z kosztem naładowania telefonu.

ładowanie telefonu

Koszt ładowania telefonu – od czego zależy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ładowanie telefonu, musimy odwołać się do aktualnych cen prądu. A te jak wiadomo, w ostatnim czasie odczuwalnie wzrosły i nadal pozostają w takim trendzie. Wskazuje się, że obecna, średnia cena za 1kWh prądu wynosi w naszym kraju 0,85 zł. Oczywiście w zależności od sprzedawcy może być ona wyższa lub nieco niższa. Na wysokość rachunków wpływają również inne czynniki, takie jak w szczególności miejsce zamieszkania, stosowana taryfa (m.in. ze stałą ceną za prąd lub z dwiema stawkami w ciągu doby) i rodzaj odbiorcy (m.in. przedsiębiorstwo, gospodarstwo domowe).

Gdy mówimy natomiast konkretnie o ładowaniu telefonu i tym, ile kosztuje nas taka czynność – tutaj najwięcej zależy od rodzaju posiadanej ładowarki (nowocześniejsze modele zużywają przeważnie mniej energii) oraz czasu ładowania. Nie bez znaczenia pozostaje także stopień rozładowania telefonu. Im bardziej rozładowany telefon, tym też większe będzie zużycie energii.

Ile kosztuje ładowanie telefonu przez rok?

Mając na uwadze wszystkie powyższe czynniki, a w szczególności:

  • średnią cenę za 1kWh prądu (obecnie 0,85 zł za 1kWh)
  • rodzaj i moc ładowarki (wszystko zależy tu od konkretnego rodzaju telefonu)
  • stopień rozładowania baterii
  • czas ładowania telefonu (z reguły wystarczą 3 – 4 godziny, przy całkowicie rozładowanym telefonie)
  • częstotliwość ładowania telefonu (najczęściej smartfony ładuje się codziennie)

roczny koszt ładowania telefonu przy obecnych cenach to aktualnie wydatek rzędu kilku złotych. Miesięcznie daje to kwotę zaledwie kilkunastu lub kilkudziesięciu groszy.

*Należy jednak pamiętać, że ceny prądu dynamicznie się zmieniają. Zapowiadane na 2023 r. podwyżki mogą wprowadzić dlatego spore zmiany w jednorazowym, miesięcznym i rocznym koszcie ładowania telefonu.

To może Cię również zainteresować

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej o koszcie ładowania telefonu

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *