Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje chihuahua? Cena chihuahua

Koszt psa chihuahua to

Średnio

3,400,00 zł

Cena min.

500,00 zł

Cena max.

6500,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Chihuahua to koszt rzędu około 500,00 – 6500,00 , w zależności od hodowli. 

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
teresin 500,002024-03-01
olsztyn3600,002023-12-01
poznań3000,002022-11-16
warszawa6500,002022-11-15
pies chihuahua

Chihuahua w Twoim domu – co warto wiedzieć?

Chihuahua to pies, który będzie potrzebował Twojej atencji, uwagi. Jest to rasa przyjazna, energiczna, niestroniąca od zabaw i potrzebująca stałego kontaktu z człowiekiem. Chihuahua lubi być także w centrum zainteresowania i chętnie oddaje się pieszczotom. Z tego względu niektóre osobniki mogą nie przepadać za małymi, absorbującymi dziećmi. Skłonność tych czworonogów do zwracania na siebie uwagi sprawia, że wymagają one odpowiedniego, konsekwentnego wychowania i szkoleń, które nieco złagodzą ich nadmierną pewność siebie.

Mimo że psy te są przeważnie traktowane jako ozdobne, kanapowe, czy do towarzystwa, potrzebują również ruchu, dzięki któremu zachowają zdrowie i dobry nastrój. Z oczywistych względów nie jest to natomiast rasa obronna. Swoim szczekaniem chihuahua może odgrywać jednak rolę Twojego stróża i ostrzegać Cię przed zagrożeniem.

Chihuahuy żyją średnio 14 lat, dlatego są określane jako psy długowieczne. Niestety tak jak praktycznie każda inna rasa, również i ta ma tendencję do pewnych schorzeń i chorób, takich jak zmętnienie rogówki, jaskra, wady zgryzu, czy zwyrodnienie chrząstek tchawiczych.

Chihuahua ceny – co wpływa na ich wysokość?

Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie wszystkie osoby zainteresowane tą rasą, jest to, ile kosztuje pies chihuahua? W związku z tym, że chihuahua to pies hodowlany, cena za szczeniaka chihuahuę pozostanie uwarunkowana tym, z jakiej hodowli pochodzi. Renomowane w naszym kraju hodowle, które oferują tym samym najwyższe ceny, należą do Związku Kynologicznego w Polsce, będącego członkiem FCI. Inne czynniki brane pod uwagę przy cenie chihuahuy z hodowli to w szczególności wiek, odmiana rasy i płeć psa, a nierzadko i historia jego przodków.

Pies chihuahua cena

Odpowiadając na pytanie dotyczące tego, ile kosztuje szczeniak chihuahua, musimy zaznaczyć, że trzeba liczyć się w tym przypadku z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Chihuahua z hodowli ZKwP kosztuje najczęściej  5000-6500 zł. Możesz znaleźć jednak ogłoszenia znacznie tańsze, gdzie rasa ta będzie sprzedawana za około 3000 zł, w mniej popularnych lub nowych hodowlach.

To może Cię również zainteresować

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Golden retriever to jeden z psów najczęściej spotykanych w polskich domach, podobnie jak labrador. Każda osoba zastanawiająca się nad jego zakupem, będzie zainteresowana również tym, ile kosztuje szczeniak golden retriever. Jeśli Ty także marzysz o tym lojalnym, przyjacielskim i rodzinnym psie, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje!

Przeczytaj więcej

Sprawdź ciekawostki o hodowli chihuahua

Zobacz więcej zdjęć chihuahua

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *