Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje fretka? Cena fretki domowej

Fretka domowa kosztuje

Średnio

493,75 zł

Cena min.

200,00 zł

Cena max.

1000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, że Twoim domowym pupilem może zostać także fretka? Ten udomowiony drapieżnik zyskał na popularności w latach 80. XX wieku. Dzisiaj nie należy ona wprawdzie do osobników cieszących się największym zainteresowaniem, jednakże musisz wiedzieć, że jest to zwierzę towarzyskie i lubiące kontakt z człowiekiem! Odpowiednio zaopiekowana fretka może dożyć nawet kilkunastu lat! Ile kosztuje fretka domowa i czego potrzebuje na co dzień?

Cena fretki domowej waha się od około 200,00 – 1000,00 , w zależności od miejsca, sposobu jej zakupu.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
toruń 500,002024-04-04
szczecin400,002024-02-12
szczecin 400,002024-02-04
poznań700,002024-01-09
wrocław 500,002023-10-03
wrocław 250,002023-10-03
poznań1000,002022-11-16
lublin200,002022-11-04
fretka

Fretka – gdzie kupić?

Dwoma podstawowymi sposobami nabycia fretki jest jej zakup w sklepie zoologicznym lub z hodowli. Odradza się natomiast kupowania fretek drogą internetową, na aukcjach lub z innych, niepewnych źródeł, w szczególności, gdy sprzedawca nie podaje informacji o pochodzeniu zwierzęcia.

Fretka cena – co wpływa na jej wysokość?

Koszt fretki pozostaje uzależniony przede wszystkim od miejsca i sposobu jej zakupu, a także jej wieku. Najtańsze oferty pojawiają się przeważnie na aukcjach internetowych, które, jak wskazywaliśmy powyżej, nie są jednak do końca bezpieczną metodą pozyskania fretki. Najdroższym wydatkiem będzie natomiast fretka kupowana z renomowanej hodowli. Nabycie drapieżnika tą drogą daje zdecydowanie większą pewność odnośnie do jego prawdziwego stanu zdrowia i pochodzenia.

Ile kosztuje fretka? Fretka domowa cena w sklepie i hodowli

Cena fretki w sklepie zoologicznym waha się najczęściej od około 200 zł do około 600 zł. Za fretkę u hodowcy możesz zapłacić z kolei nawet 1000 zł.

Kilka informacji o fretce domowej

Jeśli interesuje Cię zakup fretki domowej, tych kilka informacji przyda Ci się przed podjęciem ostatecznej decyzji:

  • Fretka domowa żyje średnio 6-15 lat, co czyni ją zwierzęciem długowiecznym, podobnie jak koty i psy.
  • Fretka, jako że jest zwierzęciem drapieżnym, pozostaje mięsożerna. Jej pożywienie stanowi m.in. indyk, kurczak, wieprzowina (z wyjątkiem surowej!), kaczka, baranina, a także żółtka kurze i jaja przepiórcze.
  • Największa aktywność fretki przypada na godziny poranne i wieczorne.
  • Fretka potrzebuje odpowiednio dużej klatki (może być piętrowa, ponieważ lubi się wspinać).
  • Fretka jest drapieżnikiem aktywnym, lubiącym ruch, dlatego w ciągu dnia powinna być wypuszczana z klatki lub wyprowadzana na spacer.
  • Fretkę wyróżniają cechy takie jak ciekawość, zwinność i szybkość.
  • Drapieżnik ten wymaga szczepienia na nosówkę i wściekliznę.
  • Fretki wydzielają specyficzny zapach, który niestety często bywa przyczyną rezygnowania z opieki nad tymi zwierzakami przez niemogących przyzwyczaić się do niego właścicieli.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Przeczytaj więcej

Sprawdź ciekawostki na temat hodowli fretek

Zobacz więcej zdjęć fretek

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *