Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje żółw? Cena żółwia

Cena żółwia to

Średnio

515,00 zł

Cena min.

30,00 zł

Cena max.

1000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Żółw kosztuje średnio od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych w zależności od gatunku i sposobu zakupu.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
poznań1000,002022-08-17
poznań30,002022-08-16
Żółw

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Gdzie kupić żółwia?

Zastanawiając się nad kupnem żółwia, nasze myśli kierują się najczęściej w kierunku sklepu zoologicznego, gdzie znajdziemy wiele przedstawicieli tego gatunku. Jeśli jednak masz w swojej okolicy specjalistyczny sklep z gadami, rekomendujemy, aby udać się właśnie tam. Jest to miejsce, w którym otrzymasz fachową pomoc i dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji dotyczących opieki nad żółwiami. Sprzedażą żółwi zajmują się również indywidualni hodowcy.

W każdym przypadku pamiętaj, aby odpowiednio zweryfikować wybranego sprzedawcę oraz uzyskać od niego dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia. Żółwie są objęte międzynarodową ochroną, co wpływa także na ograniczenia w ich handlu. Ważne jest zatem to, aby przed zakupem mieć pewność odnośnie do ich legalnego pochodzenia.

Żółw – ile kosztuje? Wszystko zależy od gatunku!

Cena żółwia jest uzależniona przede wszystkim od jego gatunku. Do najtańszych należą żółwie ostrogrzbiete. Ich cena wynosi około 30 zł. Za żółwie czerwonolice i żółtolice, a także żółwie chińskie zapłacisz od kilkudziesięciu zł do około 200 zł. Najdroższe są żółwie stepowe i greckie. Tutaj ceny mogą wynosić od 400 zł do nawet 600 zł. Warto wspomnieć ponadto o żółwiach zawiasowych (Kinixys belliana), kosztujących od około 800 zł do 1000 zł.

Ile kosztuje żółw w sklepie zoologicznym, a ile z hodowli?

Na cenę żółwia może wpływać także to, gdzie zostanie zakupiony. Nieco niższe ceny oferują przeważnie sklepy zoologiczne. Droższe są z kolei żółwie pochodzące z profesjonalnych hodowli, choć i tu zdarzają się wyjątki.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw chiński to jeden z popularniejszych żółwi hodowlanych, będący jednocześnie jednym z najmniejszych żółwi wodno-lądowych. Przeważnie osiąga on wielkość od około 12 cm do 18 cm. Osoby zainteresowane kupnem tego gatunku zastanawiają się z reguły, ile żyje żółw chiński oraz ile kosztuje. Na te oraz inne pytania odpowiadamy w artykule.

Przeczytaj więcej

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej o diecie żółwi

Zobacz więcej zdjęć żółwi

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *