Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztują kampery nowe i używane?

Ceny kamperów to

Średnio

205,000,00 zł

Cena min.

30000,00 zł

Cena max.

400000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena kamperów używanych waha się od 30000,00  zł do nawet 200 000 zł, natomiast średni koszt nowego kampera z salonu wynosi 300 000 – 400000,00 zł.

W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy bum na kampery – wyjątkowe domy na kółkach, dające poczucie wolności i pełnej niezależności. Z kamperów korzystają dzisiaj ludzie młodzi, dorośli, a nawet seniorzy. Każdy, kto ceni sobie swobodę podróżowania i fakt, że wszystko to, czego potrzebuje, znajduje się zawsze w zasięgu jego ręki. Marzysz o swoim własnym kamperze? Sprawdź zatem, ile kosztuje kamper! Jaka jest cena kampera nowego, a jaka używanego?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
warszawa350000,002024-05-07
katowice100000,002024-01-27
łuków 150000,002024-01-20
sosnowiec200000,002023-03-25
łódź30000,002023-01-18
warszawa400000,002023-01-17
kamper

Kamper cena – od czego zależy?

Cena kampera w Polsce i na świecie jest uwarunkowana przede wszystkim tym, czy mamy do czynienia z pojazdem nowym, czy też używanym. I jedne i drugie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Oczywiście większy wydatek będą stanowić kampery wprost z salonu. Chętnie wybierają je przede wszystkim osoby, które można określić jako majętne, a także te, które lubią rzeczy jeszcze pachnące nowością.

Jeśli jednak preferujesz „budżetową” wersję kampera, będą interesować Cię głównie samochody używane. Ich zakup ma zarówno zalety, jak i wady. Zaletą jest w tym przypadku niższa cena, natomiast wadą to, że inwestycja w używanego kampera wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy o samochodach. Błędna decyzja bywa bardzo kosztowna! Może okazać się ponadto, że używane auto nie będzie od razu gotowe do dalekiej drogi, co nieco odłoży w czasie planowaną podróż.

Gdy mowa o kamperach, dużym zainteresowaniem cieszy się dzisiaj także trzecia opcja – zakup używanego dostawczaka i przerobienie go na kampera. W taki oto sposób dom na kółkach może zostać urządzony zgodnie z indywidualnymi preferencjami jego właścicieli oraz w ich ulubionym, nierzadko oryginalnym stylu. Tak gruntowny remont, a właściwie budowa kampera od podstaw pochłonie jednak mnóstwo czasu, energii i dodatkowych środków.  

Sama kwestia „nowości” i „starości” nie jest jednak jedynym czynnikiem determinującym cenę kampera. Na ostateczny koszt złoży się także jego wyposażenie, marka pojazdu, rok produkcji, przebieg, typ, czy rozmiar. Może zdarzyć się dlatego, że używany kamper w idealnym stanie technicznym i z bogatym wyposażeniem będzie sprzedawany w podobnej cenie, co kamper nowy, jednakże o niższym standardzie.

Kamper a w tle góry

Cena nowego kampera

Ile kosztuje kamper nowy? Ceny nowych kamperów rozpoczynają się z reguły od około 200 000 zł. Średnia cena kamperów nowych wynosi 300 000 – 400 000 zł, chociaż na rynku mogą pojawić się oczywiście jeszcze droższe modele.

Cena używanego kampera

Ile kosztuje kamper używany? W tym przypadku ceny są bardzo zróżnicowane. Na portalach ogłoszeniowych, takich jak Allegro, OLX, czy Otomoto samochody wyprodukowane w latach 90. XX wieku wystawia się po 30 000 – 40 000 zł. Nowsze modele, produkowane po 2000 roku to już najczęściej wydatek rzędu 50 000 zł i więcej. Wiele ofert stanowią kampery używane w cenie od 100 000 do nawet 200 000 zł. Można zatem zauważyć, że rozpiętość cen zakupu kampera używanego jest spora. 

To może Cię również zainteresować

Od pewnego czasu obserwujemy ogromne zainteresowanie zarówno kupnem, jak i wynajmem kamperów. Jeśli Ty również cenisz sobie niezależność i swobodę podróżowania, kamper będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tym, jaki jest koszt wynajmu kampera w Polsce. Ile kosztuje wypożyczenie kampera na dobę, a ile na tydzień? Czy to się w ogóle opłaca?

Przeczytaj więcej

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej o kupnie kampera

Zobacz pomysły na urządzenie kamperów

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *