Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje wynajęcie kampera? Cena wynajęcia kampera

Ceny wynajmu kamperów na dobę to

Średnio

447,50 zł

Cena min.

285,00 zł

Cena max.

900,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Koszt wypożyczenia kampera może rozpoczynać się od około 285,00  zł  i osiągać nawet 900,00 zł, lub więcej za dobę, w zależności od sezonu i klasy pojazdu.

Od pewnego czasu obserwujemy ogromne zainteresowanie zarówno kupnem, jak i wynajmem kamperów. Jeśli Ty również cenisz sobie niezależność i swobodę podróżowania, kamper będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tym, jaki jest koszt wynajmu kampera w Polsce. Ile kosztuje wypożyczenie kampera na dobę, a ile na tydzień? Czy to się w ogóle opłaca?

Moda na caravaning trwa w najlepsze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kampery dają niesamowitą swobodę i wolność podróżowania. Są nie tylko środkiem transportu, ale i jednocześnie Twoim domem na bliższych i dalszych wyprawach. Wyposażone w kuchnię, sypialnię, a nawet łazienkę, oferują wszystko to, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku. Od czego zależy w takim razie cena wynajmu kampera?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
poznań500,002024-03-07
tychy300,002024-03-03
poznań350,002024-02-08
olsztyn285,002023-12-06
bielsko-biała350,002023-01-18
warszawa900,002023-01-17
kamper

Wynajem kampera cena – co na nią wpływa?

Koszt wypożyczenia kampera liczony jest za jedną dobę. Na cenę wpływać będzie przede wszystkim konkretny rodzaj, model pojazdu, liczba osób, jaką zdoła pomieścić oraz standard wewnętrznego wyposażenia (klasa sport, standard, deluxe).

Ogromne znaczenie w cenie kampera za dobę odegra także sezon, w jakim chcesz go wypożyczyć oraz okres trwania wynajmu (im dłuższy czas wynajmu, tym może być taniej). W sezonie wysokim, czyli obejmującym majówkę, długi weekend czerwcowy i wakacje, koszty będą z pewnością znacznie wyższe niż późną jesienią, zimą, czy wczesną wiosną.

Wypożyczenie kampera – cena za dobę i za tydzień

Ile kosztuje wynajęcie kampera na dobę? W sezonie niskim ceny mogą rozpoczynać się już od około 250 zł za dobę w przypadku standardowych modeli. Jeśli interesuje Cię klasa deluxe, koszty wynajmu będą nieco wyższe, nawet gdy nie jest to okres wakacyjny (czerwiec – sierpień). W sezonie średnim za wypożyczenie kampera zapłacisz w granicach 350 – 650 zł za dobę, w zależności od jego standardu. Natomiast w sezonie wysokim dla pojazdów najwyższej klasy ceny mogą osiągać nawet 900 zł lub więcej za dobę.

Ile kosztuje wypożyczenie kampera na tydzień? W najtańszym wariancie, czyli przy założeniu, że cena za dobę wynosi 350 zł, tygodniowy koszt wynajmu to ponad 2000 zł. Jeśli marzy Ci się jednak tygodniowa wyprawa kamperem na wakacje, za samochód lepszej klasy możesz zapłacić nawet 5000 – 6000 zł!

Warto pamiętać, że w przypadku wypadu ze znajomymi lub krewnymi, koszty rozkładają się automatycznie na kilka osób. Co więcej, wiele wypożyczalni zezwala także na negocjację ceny, jeśli wynajem ma trwać dłużej niż 14 dni.

Kamper

Ile kosztuje wynajem kampera? Koszty dodatkowe

Zanim podejmiesz decyzję o wypożyczeniu kampera, sprawdź również, co dokładnie oferowane jest w cenie. Informacje te powinny znaleźć się bezpośrednio na stronie internetowej wypożyczalni lub w umowie. Standardem jest, że wiele urządzeń, czy funkcji udostępnia się klientom za dodatkowymi opłatami. Może być to m.in. dodatkowa butla z gazem, ekspres do kawy, grill, zestaw kempingowy, opony zimowe, fotelik dla dziecka.

Wypożyczalnia może naliczyć ponadto dodatkową opłatę za zwrot brudnego samochodu, nieopróżnienie toalety, czy nieuzupełnienie butli z gazem.

To może Cię również zainteresować

W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy bum na kampery – wyjątkowe domy na kółkach, dające poczucie wolności i pełnej niezależności. Z kamperów korzystają dzisiaj ludzie młodzi, dorośli, a nawet seniorzy. Każdy, kto ceni sobie swobodę podróżowania i fakt, że wszystko to, czego potrzebuje, znajduje się zawsze w zasięgu jego ręki. Marzysz o swoim własnym kamperze? Sprawdź zatem, ile kosztuje kamper! Jaka jest cena kampera nowego, a jaka używanego?

Przeczytaj więcej

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej o wynajmie kampera

Zobacz pomysły na urządzenie kamperów

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *