Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje 1 m kwadratowy malowania elewacji drewnianej? Cena 1 m2 malowania elewacji

Malowanie 1 m2 elewacji drewnianej kosztuje

Średnio

46,67 zł

Cena min.

40,00 zł

Cena max.

60,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Malowanie elewacji to usługa dostępna nie tylko dla domów murowanych, ale i drewnianych. Jest to bardzo popularny w naszym kraju sposób wykańczania budynków, o czym przesądzają stosunkowo niewygórowane ceny oraz uniwersalność tej metody. Malowanie elewacji daje równie znakomite efekty w przypadku nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, dlatego decyduje się na nie większość Polaków. Ile wyniesie nas cena za m2 malowania elewacji drewnianej?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
bialystok40,002024-04-24
poznań60,002022-08-10
poznań40,002022-07-06
Elewacja drewniana

Malowanie elewacji drewnianej – cena uzależniona od kilku czynników

Na ostateczną cenę malowania elewacji drewnianej, podobnie jak w przypadku elewacji murowanej, wpłynie wiele czynników. Warto wskazać tu w pierwszej kolejności powierzchnię ścian zewnętrznych, wysokość budynku, rodzaj zastosowanej farby, a także metodę malowania. Mówiąc o elewacjach drewnianych, nie bez znaczenia pozostaje również sam rodzaj użytego drewna. Pamiętajmy ponadto, że ceny za metr kwadratowy mogą różnić się w zależności od regionu.

Ile kosztuje malowanie elewacji drewnianej?

Malowanie elewacji drewnianej farbą jest co do zasady usługą nieco droższą niż malowanie elewacji murowanej. W tym przypadku za podwójne malowanie konstrukcji z desek zapłacimy w granicach 40,00 – 60,00 zł za 1 m2.

To może Cię również zainteresować

Przychodzi taki moment, w którym wygląd naszych ścian zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje malowanie pokoju za metr? Przeczytaj więcej

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów, możemy zdecydować się na pomalowanie elewacji. W związku z tym, że jest to czynność wymagająca określonych umiejętności oraz sprzętu, konieczne będzie powierzenie jej w ręce specjalistów.

Przeczytaj więcej

Malowanie drzwi wewnętrznych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby przywrócić ich dawną świeżość i atrakcyjny wygląd. Jeżeli drzwi pokojowe w Twoim mieszkaniu lub domu wymagają natychmiastowej pomocy, pora odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ich pomalowanie?

Przeczytaj więcej

Malowanie dachu służy nie tylko zachowaniu jego walorów estetycznych, ale i zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Należy dlatego pamiętać, aby konserwację dachu wykonywać regularnie, najlepiej powierzając ją w ręce fachowców. 

Przeczytaj więcej

Obejrzyj sprawdzony sposób na malowanie elewacji drewnianej

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *