Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje malowanie pokoju? Cena malowania

Pomalowanie 1 m2 powierzchni kosztuje

Średnio

15,78 zł

Cena min.

10,00 zł

Cena max.

20,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Przychodzi taki moment, w którym wygląd naszych ścian zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje malowanie pokoju za metr?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
gdańsk19,502023-12-01
radom11,992023-03-14
krosna odrzanskiego 20,002022-11-29
gądki18,002022-11-02
warszawa14,002022-11-02
warszawa17,002022-08-10
poznań10,002022-08-01

Ile kosztuje malowanie?

Malowanie ścian to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na przeprowadzenie metamorfozy domu lub mieszkania. Wprawdzie nie jest to czynność szczególnie trudna i wymagająca, to jednak nadal wiele osób decyduje się powierzyć jej wykonanie w ręce specjalistów. Zwłaszcza gdy zależy im na bardziej kunsztownych dekoracjach, czy nietypowych rozwiązaniach artystycznych. Interesującą nas wtedy kwestią będzie z pewnością to, ile kosztuje malowanie ścian za metr kwadratowy.

Farba do malowania
  • Ile kosztuje malowanie ścian?
To, ile zapłacimy za pomalowanie ścian w pokoju, zostanie uzależnione od wielu czynników. Na wycenę wpłynie m.in. stan ścian i sufitów, rodzaj farby, sposób malowania, a nawet lokalizacja zlecenia! Cena za pomalowanie 1 m2 powierzchni mieści się w granicach 10,00 – 20,00 zł. Są to średnie stawki za malowanie standardowe, czyli klasyczną farbą na jeden kolor. Pamiętajmy przy tym, że malowanie ścian wykonuje się najczęściej dwukrotnie, a czasami i trzykrotnie, w zależności od wybranego pokrycia.
  • Ile kosztuje malowanie? Koszty dodatkowe

Wskazana powyżej cena odnosi się wyłącznie do samej usługi malowania. Nie zostały w niej uwzględnione dodatkowe koszty. Takimi kosztami są w szczególności koszty mycia ścian i sufitów, usuwania starych powłok, naprawy ubytków, nakładania gładzi, czy gruntowania.

To może Cię również zainteresować

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów, możemy zdecydować się na pomalowanie elewacji. W związku z tym, że jest to czynność wymagająca określonych umiejętności oraz sprzętu, konieczne będzie powierzenie jej w ręce specjalistów.

Przeczytaj więcej

Malowanie elewacji to usługa dostępna nie tylko dla domów murowanych, ale i drewnianych. Malowanie elewacji daje równie znakomite efekty w przypadku nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, dlatego decyduje się na nie większość Polaków. 

Przeczytaj więcej

Malowanie drzwi wewnętrznych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby przywrócić ich dawną świeżość i atrakcyjny wygląd. Jeżeli drzwi pokojowe w Twoim mieszkaniu lub domu wymagają natychmiastowej pomocy, pora odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ich pomalowanie?

Przeczytaj więcej

Malowanie dachu służy nie tylko zachowaniu jego walorów estetycznych, ale i zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Należy dlatego pamiętać, aby konserwację dachu wykonywać regularnie, najlepiej powierzając ją w ręce fachowców. 

Przeczytaj więcej

Obejrzyj sprawdzony sposób na malowanie pokoju

Inspiracje na nowy kolor w pokoju

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *