Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje malowanie dachu? Cena malowania dachu

Obowiązujące ceny za metr to

Średnio

36,50 zł

Cena min.

30,00 zł

Cena max.

40,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Malowanie dachu służy nie tylko zachowaniu jego walorów estetycznych, ale i zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Należy dlatego pamiętać, aby konserwację dachu wykonywać regularnie, najlepiej powierzając ją w ręce fachowców. Jaki jest koszt malowania dachu?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
warszawa 38,002024-01-22
warszawa 38,002024-01-22
lublin33,002023-12-01
wieluņ40,002023-08-31
poznań40,002022-08-10
poznań30,002022-07-08
Dach

Od czego zależy cena malowania dachu za metr?

Na pytanie „ile kosztuje malowanie dachu?” nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. To wszystko zależy. Zależy najczęściej od wielu zróżnicowanych czynników, które zdeterminują ostateczny koszt takiej usługi. Trzeba wskazać tu przede wszystkim:

  • rodzaj pokrycia dachu – najtańszym przedsięwzięciem będzie pomalowanie dachu z blachy, na przykład trapezowej lub ocynkowanej oraz płaskiej dachówki,
  • stan dachu – im więcej zniszczeń, tym wyższe koszty,
  • zakres prac niezbędnych do wykonania – koszt będzie większy, gdy poza malowaniem konieczne jest także m.in. odgrzybianie lub czyszczenie,
  • rodzaj, charakter dachu – droższe w malowaniu będą dachy z m.in. większym kątem nachylenia, czy większą liczbą załamań,
  • lokalizacja – malowanie dachów jest przeważnie droższe w większych miastach, takich jak Warszawa niż poza obszarami dużych aglomeracji,
  • technika malowania, rodzaj farby – tańszą metodą malowania jest malowanie dachów natryskowo niż zwykłym wałkiem/pędzlem.

I oczywiście najważniejsze – całkowita powierzchnia naszego dachu w domu, ponieważ obowiązujące stawki za malowanie są zawsze podawane za 1m2.

Malowanie dachu – ceny za metr malowania dachu z blachy

Za pomalowanie dachu z blachy zapłacimy w granicach 30,00 – 40,00 zł za metr kwadratowy. Co ważne, jest to cena obejmująca czyszczenie oraz dwukrotne nałożenie farby. Pomalowanie dachu tylko jeden raz to koszt rzędu 20 – 25 zł za metr kwadratowy. Sprawdzając, ile kosztuje malowanie dachu z blachy, warto mieć na względzie, że niektóre firmy uwzględniają w cenie również koszt materiałów. W takich sytuacjach może być ona dlatego odpowiednio wyższa.

To może Cię również zainteresować

Przychodzi taki moment, w którym wygląd naszych ścian zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje malowanie pokoju za metr?

Przeczytaj więcej

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów, możemy zdecydować się na pomalowanie elewacji. W związku z tym, że jest to czynność wymagająca określonych umiejętności oraz sprzętu, konieczne będzie powierzenie jej w ręce specjalistów.

Przeczytaj więcej

Malowanie elewacji to usługa dostępna nie tylko dla domów murowanych, ale i drewnianych. Malowanie elewacji daje równie znakomite efekty w przypadku nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, dlatego decyduje się na nie większość Polaków.

Przeczytaj więcej

Malowanie drzwi wewnętrznych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby przywrócić ich dawną świeżość i atrakcyjny wygląd. Jeżeli drzwi pokojowe w Twoim mieszkaniu lub domu wymagają natychmiastowej pomocy, pora odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ich pomalowanie?

Przeczytaj więcej

Obejrzyj sprawdzony sposób na malowanie dachu z blachy

Ciekawe pomysły na nowy dach

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *