Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje układanie płytek? Cena układania płytek

Takie ceny obowiązują w bieżącym roku!

Średnio

120,00 zł

Cena min.

80,00 zł

Cena max.

150,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Kładzenie płytek to czynność, której większość z nas nie podejmuje się na własną rękę. Kafelkowanie wymaga nie tylko umiejętności, precyzji, ale i odpowiednich narzędzi. Chcesz wykończyć łazienkę, kuchnię, balkon, taras, a może garaż? Sprawdź zatem ile kosztuje położenie metra płytek podłogowych i ściennych!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
czersk100,002024-03-08
kielce150,002024-02-09
żnin 150,002023-12-01
kielce120,002023-09-20
kielce120,002023-09-20
poznań120,002022-07-06
poznań80,002022-07-05
Płytki w łazience

Ile kosztuje układanie płytek?

Zapotrzebowanie na usługi glazurnicze od lat ani na chwilę nie maleje. Płytki to jeden z najpopularniejszych i najstarszych sposobów wykańczania powierzchni – nie tylko podłóg, ale i ścian! Ich wyjątkowa różnorodność oraz doskonała trwałość przyczyniają się do tworzenia pięknych, efektownych dekoracji, które będą czarować nas swoim wyglądem przez długi czas. Aby móc jednak cieszyć się takimi efektami, konieczne jest znalezienie specjalisty, który wykona dla nas ich montaż.

O tym, ile zapłacimy za kafelkowanie, zadecyduje kilka zasadniczych czynników. Będzie to w szczególności:

  • forma i wielkość płytek
  • sposób przycięcia, ułożenia płytek
  • rodzaj płytek
  • lokalizacja zlecenia
  • zakres prac
  • Ile kosztuje położenie płytek na podłodze?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani usługą kładzenia płytek podłogowych 30×30 cm, powinniśmy przygotować się na koszty rzędu 80,00 – 150,00 zł za m2 (kwota brutto). Nieco droższą usługą będzie kładzenie płytek mniejszych 10×10 cm, jak i większych, takich jak 60×120 cm. Tutaj ceny za kafelkowanie wynoszą średnio w granicach 120 – 160 zł za m2. Najwięcej zapłacimy natomiast za kładzenie mozaiki. Może być to wydatek nawet 140 – 190 zł za 1m2!
  • Ile kosztuje położenie m2 płytek na ścianie?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje kładzenie płytek na ścianie, nie będą to wartości szokujące ani zaskakujące. Cennik montażu płytek ściennych pozostaje zbliżony do tego, ile kosztuje układanie płytek na podłodze. Średnie ceny mieszczą się w granicach 90 – 100 zł za metr kwadratowy.

  • Ile kosztuje położenie m2 płytek na ścianie?

Przypominamy, że do ceny układania płytek w większości przypadków doliczyć trzeba również usługi dodatkowe w postaci skucia poprzedniej posadzki, wylewki oraz gruntowania podłoża wraz z potrzebnymi do tych prac materiałami.

To może Cię również zainteresować

Przychodzi taki moment, w którym wygląd naszych ścian zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje malowanie pokoju za metr?

Przeczytaj więcej

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów, możemy zdecydować się na pomalowanie elewacji. W związku z tym, że jest to czynność wymagająca określonych umiejętności oraz sprzętu, konieczne będzie powierzenie jej w ręce specjalistów.

Przeczytaj więcej

Malowanie elewacji to usługa dostępna nie tylko dla domów murowanych, ale i drewnianych. Malowanie elewacji daje równie znakomite efekty w przypadku nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, dlatego decyduje się na nie większość Polaków. 

Przeczytaj więcej

Malowanie drzwi wewnętrznych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby przywrócić ich dawną świeżość i atrakcyjny wygląd. Jeżeli drzwi pokojowe w Twoim mieszkaniu lub domu wymagają natychmiastowej pomocy, pora odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ich pomalowanie?

Przeczytaj więcej

Malowanie dachu służy nie tylko zachowaniu jego walorów estetycznych, ale i zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Należy dlatego pamiętać, aby konserwację dachu wykonywać regularnie, najlepiej powierzając ją w ręce fachowców. 

Przeczytaj więcej

Obejrzyj sprawdzony sposób na układanie płytek

Inspiracje na płytki łazienkowe

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *