Menu Zamknij
4 min czytania

Skok ze spadochronem cena

Koszt skoku ze spadochronem to

Średnio

1,000,00 zł

Cena min.

500,00 zł

Cena max.

1500,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena skoku spadochronowego w tandemie (z instruktorem) waha się z reguły w granicach około 500,00 do nawet 1500,00 zł, w zależności od miejsca skoku, organizatora i wybranego pakietu.

Cena skoku ze spadochronem to jedna z tych kwestii, która będzie ciekawić wszystkie osoby zainteresowane tą ekstremalną aktywnością lub zamierzające sprezentować taki lot bliskiej osobie. Jeśli szukasz adrenaliny albo znasz kogoś, kto zdecydowanie od niej nie stroni, skok spadochronowy na pewno dostarczy Wam jej wiele. Ile kosztuje skok ze spadochronem wykonywany samodzielnie? Ile kosztuje skok ze spadochronem z instruktorem? Jak powinno się do niego przygotować? Sprawdź!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
kraków 1500,002024-04-05
sopot500,002024-03-11
gliwice1500,002024-03-03
białystok700,002024-02-12
opole1500,002024-02-05
wrzesnia500,002024-01-02
wałbrzych 500,002023-11-15
białystok800,002023-11-12
gdansk1400,002023-10-01
wroclaw800,002023-09-24
wrocław1500,002023-07-27
leszno800,002023-07-25
skok ze spadochronem

Kiedy warto zdecydować się na skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem to z pewnością jedno z najbardziej wyjątkowych przeżyć, jakiego można doświadczyć. Dla niektórych jest on marzeniem, dla innych – czymś abstrakcyjnym. Skoki spadochronowe, poza przypadkami, gdy są wykonywane zawodowo lub w ramach profesjonalnych szkoleń na skoczka, stanowią dzisiaj niezwykle popularny prezent na wiele okazji. Urodziny, wieczór kawalerski lub panieński – to zdecydowanie jedne z najczęstszych okoliczności towarzyszących podniebnym akrobacjom. Tego rodzaju voucher będzie idealnym pomysłem dla wszystkich kochających adrenalinę, dobrą zabawę i niezapomniane emocje.

Co warto wiedzieć przed skokiem ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem, mimo że są reklamowane jako „bezpieczna zabawa”, zawsze wymagają odpowiedniego przygotowania. Nie będzie to w dodatku sport dla każdego. Jeśli skok spadochronowy jest realizowany w ramach prezentu, odbywa się on z doświadczonym instruktorem, wyposażonym w dwa spadochrony: główny i dodatkowy. To tak zwany skok w tandemie, w którym uczestnik i instruktor pozostają ze sobą złączeni za pomocą uprzęży. Mimo że za wszystko odpowiada w takiej sytuacji instruktor, taki lot musi zostać poprzedzony krótkim instruktażem klienta.

Do skoku ze spadochronem najlepiej ubrać się w wygodne, dresowe ubrania i buty na płaskiej podeszwie. W razie potrzeby można skorzystać również ze specjalnych kombinezonów. Najlepiej, by odzież nie miała żadnych wystających, czy dekoracyjnych elementów. Panie powinny pamiętać natomiast o tym, aby dokładnie związać dłuższe włosy. 

Wybierając organizatora skoku ze spadochronem, zawsze kieruj się doświadczeniem danej firmy, posiadanymi przez nią certyfikatami, rodzajem i zakresem ubezpieczenia OC oraz gwarancjami bezpieczeństwa, jakie zapewnia. Zalecamy także, aby dokładnie zapoznać się z opiniami innych klientów oraz indywidualnymi regulaminami każdej placówki.

Czy skok ze spadochronem jest dla każdego?

Zdecydowanie nie. Podstawowymi przeciwwskazaniami do skoku ze spadochronem będzie zbyt duża waga (najczęściej większa niż 100 – 110 kg) oraz zbyt niski wzrost. Ponadto nie jest to aktywność wskazana w przypadku chorób kardiologicznych, epilepsji, lęku wysokości i lęku przestrzennego. W razie cierpienia na przewlekłe choroby i schorzenia zawsze powinno skonsultować się ze swoim lekarzem, który oceni, czy skok spadochronowy nie będzie niebezpieczny dla Twojego zdrowia.

Należy również pamiętać, że organizatorzy mogą odmówić udziału w skoku osobom będącym po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających.

Ile trwa skok ze spadochronem?

Sam skok, a dokładniej swobodne spadanie z wysokości 4000 m (standardowa wysokość do skoku w tandemie) trwa ok. 55 sekund. Cała przygoda może zająć natomiast ok. 1 – 1,5h, uwzględniając przygotowanie, lot samolotem oraz lot na otwartym spadochronie.

Od czego zależy koszt skoku ze spadochronem?

Skoki spadochronowe odbywają się w różnych miastach w Polsce. Cena za tego rodzaju atrakcję zależy głównie od wybranego organizatora i miejsca skoku, wysokości startowej, a także tego, jaki pakiet skoczkowy wybierzesz. W przypadku najpopularniejszych skoków z instruktorem w tandemie masz możliwość udokumentowania lotu za pomocą pamiątkowych zdjęć, czy nagrań wideo – będą to opcje dodatkowo płatne.

Od skoków prezentowych z instruktorem należy odróżnić skoki spadochronowe realizowane w ramach szkoleń na skoczka (szkolenia AFF). Taki kurs spadochronowy obejmuje oczywiście większą liczbę spotkań i kończy się uzyskaniem licencji na samodzielne skoki ze spadochronem.

Skok ze spadochronem cena – jaki jest koszt tej atrakcji?

Cena lotu ze spadochronem w tandemie zaczyna się najczęściej od ok. 800/900 zł. Górna granica wynosi ok. 1500/1600 zł. Droższe pakiety obejmują wspomniane powyżej zdjęcia, nagrania wideo, czy selfie. W przypadku skoków spadochronowych zdecydowanie nie warto szukać jednak ofert najtańszych, a kierować się przede wszystkim renomą, jaką cieszy się organizator.

Aby wykonać samodzielny skok ze spadochronem, wymagane jest natomiast posiadanie odpowiednich uprawnień na skoczka, zdobywanych w ramach szkolenia AFF. Odbycie takiego lotu musi zostać poprzedzone kursem teoretycznym kosztującym kilkaset złotych (około 500 zł) oraz serią skoków (minimalna liczba to najczęściej 5) z instruktorami. Jeden skok to również wydatek rzędu kilkuset złotych. Cena za cały kurs AFF, uprawniający do samodzielnego skakania, wynosi tym samym średnio około 5000 zł.

To może Cię również zainteresować

Golden retriever to jeden z psów najczęściej spotykanych w polskich domach, podobnie jak labrador. Każda osoba zastanawiająca się nad jego zakupem, będzie zainteresowana również tym, ile kosztuje szczeniak golden retriever. Jeśli Ty także marzysz o tym lojalnym, przyjacielskim i rodzinnym psie, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje!

Przeczytaj więcej

Czy interesowało Cię kiedyś to, ile kosztuje naładowanie telefonu? W związku z tym, że smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, urządzeniami, które towarzyszą nam zawsze i wszędzie, wymagają przez to regularnego, częstego ładowania. Większość nas robi to każdego dnia! Ile kosztuje jedno naładowanie telefonu? Jaki jest miesięczny lub roczny koszt ładowania telefonu? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej na temat skoków w tandemie

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *