Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje rój pszczół?

Cena rójki pszczół to wydatek rzędu 150 zł.
Koszt może wzrosnąć w zależności od wielkości roju czy unasienienia królowej.

Możliwości zakupu pszczół są różne, od zakupu rodzin pszczelich wraz z ulami po zakup samych rojów. Ceny zależą od stanu uli oraz kondycji pszczół. W nowych i nowoczesnych ulach cena może wynosić do 600 zł, w starszych ulach do 400 zł, a jeśli ule są w złym stanie, cena za same pszczoły i ramki nie powinna przekraczać 270 zł​.

Pszczoła na kwiatku

Ile kosztuje rójka pszczół w Twojej okolicy?

Podaj cenę w swoim mieście

Rójka to naturalny proces, gdy część pszczół z królową opuszcza ul, tworząc nową kolonię, często wiosną. Odkład to sztuczne tworzenie rodziny pszczelej przez pszczelarzy, przenoszących część pszczół do nowego ula. Rodzina pszczela, składająca się z królowej, robotnic i trutni, współpracuje w ulu.

Ule - jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego ula jest kluczowy dla sukcesu w pszczelarstwie. Ule można podzielić na różne typy, w zależności od ich konstrukcji i używanych ram. Najpopularniejsze to ule wielkopolskie i wielokorpusowe Ostrowskiej. Ule wielkopolskie, ze względu na swoją konstrukcję, ułatwiają zarządzanie rodziną pszczelą i pracę pszczelarza. Ule wielokorpusowe Ostrowskiej są z kolei bardziej elastyczne w użytkowaniu, umożliwiając łatwe dostosowanie do różnych potrzeb pszczół i pszczelarza.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
stargard150,002024-03-23
kórnik100,002024-03-07
bydgoszcz130,002024-01-25

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Owczarek niemiecki słynie z wyjątkowej inteligencji, lojalności i wszechstronności. To psy ochronne i oddane swoim właścicielom. Od czego zależy ich cena? Ile kosztuje owczarek niemiecki z rodowodem? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Zalety posiadania pszczół 🐝

  • Zapylanie roślin: Pszczoły są kluczowe w zapylaniu wielu roślin, co jest niezbędne dla zachowania bioróżnorodności i zdrowych ekosystemów.
  • Produkcja miodu i innych produktów pszczelich: Hodowla pszczół umożliwia produkcję miodu, który jest naturalnym słodzikiem, jak również propolisu, pyłku i wosku, które mają liczne zastosowania w medycynie, kosmetyce i przemyśle spożywczym.
  • Korzyści finansowe: Dla pszczelarzy, sprzedaż miodu i innych produktów pszczelich może stanowić źródło dochodu.
  • Wsparcie lokalnej ekologii: Hodowla pszczół wspomaga lokalne ekosystemy i przyczynia się do ochrony środowiska.

Poznaj bliżej te puszyste stworzenia!

Zainspiruj się pszczołami!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *