Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje patyczak? Cena patyczaka

Cena patyczaka to

Średnio

7,50 zł

Cena min.

5,00 zł

Cena max.

10,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena za patyczaka rogatego wynosi z reguły 5,00  10,00 zł.

W hodowli domowej nierzadko możemy natknąć się na wiele osobliwych zwierząt. Jednymi z nich są patyczaki. Jeśli zastanawiasz się, od czego rozpocząć swoją przygodę z terrarystyką, będą to właśnie one! Co warto wiedzieć przed zakupem patyczaka? Ile kosztuje patyczak? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
szczecin10,002023-12-01
gdańsk 5,002023-10-23
wrocław10,002022-11-05
poznań5,002022-11-04
patyczak na gałęzi

Patyczak w hodowli domowej

Patyczaki to ciekawe, oryginalne owady, które podobnie jak kameleony, znane są ze swoich zdolności do kamuflażu. W przypadku patyczaków, co zdradza sama nazwa, ich wygląd przypomina patyki. Najpopularniejszym hodowlanym patyczakiem, od którego warto rozpocząć tworzenie domowego terrarium, jest patyczak rogaty. Poza tym gatunkiem wyróżnia się także patyczaki indyjskie, skrzydlate, peruwiańskie, czy wietnamskie. Różnice między nimi dotyczą koloru i rozmiaru.

Co do samej hodowli patyczaków – nie jest ona zadaniem trudnym i uciążliwym, jeśli nie myślisz jednocześnie o rozmnażaniu tych owadów. Patyczaki będą potrzebować przede wszystkim terrarium, najlepiej co najmniej 2,5 razy większego od długości jego mieszkańca. Warto zadbać także o jego dodatkowe zabezpieczenie moskitierą. W terrarium powinny znaleźć się gałązki drzew do wspinania i pożywienia, z kolei w roli podłoża sprawdzi się lignina bądź torf. Należy zadbać również o odpowiednią temperaturę (ok. 25 st. C) i wilgotność. Patyczaki żywią się liśćmi i roślinnością. W zachowaniu są to natomiast owady ciche, spokojne, niewymagające znacznego zaangażowania, a także niepowodujące alergii.

Patyczak cena – ile kosztuje patyczak rogaty?

Zanim odpowiemy na pytanie o cenę patyczaka rogatego, czy indyjskiego, warto zastanowić się, gdzie zakupić takiego osobnika! Jednym z podstawowych miejsc są większe, dobrze wyposażone sklepy zoologiczne lub terrarystyczne. Patyczaki nie są jednak dostępne w każdym takim punkcie. Sprzedażą patyczaków zajmują się także indywidualni hodowcy, oferujący je na popularnych portalach sprzedażowych.

Ile kosztuje patyczak rogaty? Za patyczaka rogatego zapłacisz zaledwie kilka złotych, z reguły nie więcej niż 10 zł. W Internecie znajdziesz ponadto wiele ogłoszeń, w których za kilka złotych oferowanych jest nie jeden, a kilka sztuk tych owadów! Nieco wyższe ceny mogą dotyczyć natomiast mniej popularnych osobników.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Przeczytaj więcej

Poznaj ciekawostki o patyczakach

Zobacz więcej zdjęć patyczaków

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *