Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje przyciemnianie szyb samochodowych?

Przyciemnianie szyb kosztuje

Średnio

1,433,33 zł

Cena min.

300,00 zł

Cena max.

2000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Koszt przyciemniania szyb waha się od około 300,00 zł do nawet 2000,00 zł, w zależności od wybranej metody, rodzaju nadwozia i liczby przyciemnianych szyb.

Jeśli marzysz o szybkim, spektakularnym i jednocześnie bezpiecznym tuningu wizualnym swojego auta, świetnym wyborem będzie właśnie przyciemnienie szyb. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych przeróbek samochodowych, na którą decydują się zarówno właściciele pojazdów nowych, jak i starszych. Dlaczego warto przyciemnić szyby w aucie? Ile kosztuje przyciemnianie szyb samochodowych i od czego zależeć będzie cena tej usługi?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
gdańsk 2000,002024-01-06
chełm300,002023-06-04
poznań2000,002023-06-01
samochód

Po co przyciemnia się szyby samochodowe?

Przyciemnianie szyb samochodowych wykonuje się w rozmaitych celach. Do najważniejszych spośród nich możemy zaliczyć ochronę przed słońcem, zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa, a także poprawę estetyki.

Ochrona przed słońcem: Pierwszym powodem, dla którego warto przyciemnić szyby w swoim samochodzie, jest ochrona przed słońcem. Przyciemnione szyby pomagają w utrzymaniu chłodniejszej temperatury wewnątrz auta w gorące dni, dzięki czemu ograniczają automatycznie działanie klimatyzacji. A to z kolei przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, emisji do powietrza gazów cieplarnianych i oszczędności kosztów. Poza niższą temperaturą w środku pojazdu przyciemnione szyby zapewniają także ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.

Zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa: Przyciemnione szyby gwarantują zdecydowanie większą prywatność osób przebywających wewnątrz samochodu, zwiększając przy tym bezpieczeństwo. Jeśli regularnie wozisz ze sobą wartościowe rzeczy lub też wykorzystujesz swój samochód do camperowania, tego rodzaju tuning będzie idealnym rozwiązaniem!

Poprawa estetyki: Przyciemnione szyby poprawiają wreszcie estetykę całego samochodu. Nadają mu bardziej eleganckiego, nowoczesnego i nieco intrygującego wyglądu.

Przyciemnianie szyb w samochodzie – o czym należy pamiętać?

Zanim zaczniesz interesować się tym, jaki jest koszt przyciemnienia szyb w aucie, zapoznaj się dokładnie z obowiązującymi przepisami. Wprawdzie taki tuning wizualny jest czynnością w pełni legalną, to jednak podlega pewnym ograniczeniom, w szczególności w odniesieniu do szyby przedniej oraz szyb bocznych w polu widzenia kierowcy.

Należy pamiętać m.in. o art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którego treścią pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Mamy również polską normę branżową nr BN-76/3626-07, która reguluje zasady widoczności kierowców poruszających się samochodami osobowymi. Uznaje ona za niedozwolone ograniczanie pola widzenia kierowcy w zakresie kąta 180o.

W odniesieniu do przyciemniania szyb obowiązujące normy wymagają, aby przepuszczalność światła dla przedniej szyby wynosiła minimum 75%, z kolei dla szyb bocznych przednich (w polu widzenia kierowcy) minimum 70%. Szyby niewpływające na pole widzenia kierowcy mogą być przyciemnione z przepuszczalnością światła poniżej 70%.

Metody przyciemniania szyb samochodowych

Obecnie do przyciemniania szyb w samochodzie wykorzystuje się głównie dwie metody:

  • piecową – w metodzie piecowej szyby zostają pokryte przyciemniającą warstwą na bazie tlenku tytanu.
  • foliową – metoda foliowa to nic innego jak oklejanie szyb samochodowych specjalną folią przyciemniającą. W porównaniu z metodą piecową nakładanie folii jest procesem znacznie szybszym, łatwiejszym, a także niewymagającym wyjmowania szkła, a więc ingerowania w pojazd.

Przyciemnianie szyb cena

To, ile kosztuje przyciemnianie szyb w samochodzie, będzie zależeć głównie od wybranej metody, a także rodzaju nadwozia auta (m.in. hatchback, SUV, sedan, busy) oraz tego, czy chcemy przyciemnić wszystkie szyby, czy tylko niektóre.

Większy wydatek stanowi przyciemnianie szyb metodą piecową, kosztujące w granicach 1500 – 300,00 zł. Mniej zapłacimy natomiast za naklejenie na samochód folii przyciemniających. Taka usługa może wynieść nas od około 300,00 zł do nawet 900 zł. W celu uzyskania szczegółowych informacji najlepiej zapoznać się z cennikami warsztatów w okolicy, które specjalizują się w tego typu pracach. W drugim przypadku masz także możliwość, aby zamówić folię w Internecie i nakleić ją na szyby samodzielnie, co będzie wymagać jednak określonych umiejętności.

To może Cię również zainteresować

W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy bum na kampery – wyjątkowe domy na kółkach, dające poczucie wolności i pełnej niezależności. Z kamperów korzystają dzisiaj ludzie młodzi, dorośli, a nawet seniorzy. Każdy, kto ceni sobie swobodę podróżowania i fakt, że wszystko to, czego potrzebuje, znajduje się zawsze w zasięgu jego ręki. Marzysz o swoim własnym kamperze? Sprawdź zatem, ile kosztuje kamper! Jaka jest cena kampera nowego, a jaka używanego?

Przeczytaj więcej

W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy bum na kampery – wyjątkowe domy na kółkach, dające poczucie wolności i pełnej niezależności. Z kamperów korzystają dzisiaj ludzie młodzi, dorośli, a nawet seniorzy. Każdy, kto ceni sobie swobodę podróżowania i fakt, że wszystko to, czego potrzebuje, znajduje się zawsze w zasięgu jego ręki. Marzysz o swoim własnym kamperze? Sprawdź zatem, ile kosztuje kamper! Jaka jest cena kampera nowego, a jaka używanego?

Przeczytaj więcej

Hulajnogi elektryczne podbijają nasze ulice. Jeździ na nich zarówno młodzież, jak i dorośli. Hulajnogi elektryczne okazały się doskonałym środkiem transportu do szybkiego, sprawnego poruszania się po mieście z pominięciem korków. Są wykorzystywane nie tylko w celach rozrywkowych, ale i używane w dojazdach do pracy, czy szkoły. Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Jaki jest koszt ładowania hulajnogi?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się jak samodzielnie przyciemniać szyby

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *