Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje prawo jazdy? Cena prawa jazdy

Średnio, ile kosztuje prawo jazdy? Możemy mówić o kwocie od 3000 do nawet 4500 zł. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale i na jakość szkolenia, opinie o instruktorach oraz zdawalność w danej szkole jazdy.

Kierownica samochodu marki Kia

Decyzja o rozpoczęciu kursu na prawo jazdy kat. B to pierwszy krok do niezależności na drodze. Cena kursu jest zmienna i zależy od regionu Polski, konkurencyjności szkół jazdy oraz zakresu świadczonych usług. Ile kosztuje kurs na prawo jazdy? Ceny wahają się od 2500 zł do nawet 4000 zł. Pamiętaj, że wybór kursu to inwestycja w przyszłość i od tego zależy Twoje bezpieczeństwo na drodze oraz sukces na egzaminie państwowym.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy?

Po zakończeniu kursu nadszedł czas na egzamin. Ile kosztuje egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Opłata za egzamin teoretyczny w WORD wynosi 50 zł. Natomiast cena egzaminu praktycznego to wydatek wysokości 200 zł. Oba egzaminy wymagają osobnej opłaty i w przypadku niezdania, koszty te ponosimy ponownie przy każdej kolejnej próbie.

Kobieta siedząca za kierownicą samochodu marki Jeep

Co jeszcze wpłynie na Twój budżet?

Uwzględnijmy dodatkowe opłaty — koszt zdjęć do dokumentu, który może wynieść około 30 zł. Opłata za wydanie prawa jazdy – 100,50 zł. Będziesz musiał odwiedzić również lekarza, za którego zapłacisz 200 zł. Nie zapominajmy o profilu kandydata na kierowcę (PKK), który uzyskujemy po zaliczeniu odpowiednich badań lekarskich. Na szczęście za to nie ponosimy żadnych kosztów.

Kierownica samochodu marki Chevrolet

Dowiedz się, jak zacząć!

Znajdź inspirację na pierwszy samochód!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *