Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje kardamon? Cena kardamonu

Cena za kilogram kardamonu może wahać się od 40 zł do 200 zł.

Kardamon na białym tle

Kardamon, znany jako jedna z najdroższych przypraw świata, ma wyjątkowy smak i aromat. Cena kardamonu waha się w zależności od formy – całe strąki są zazwyczaj droższe niż kardamon mielony.

Ile kosztuje kardamon? Za małą torebkę mielonej przyprawy możemy zapłacić od 5 do 15 zł, a kardamon cena za kg oscyluje w ok. 200 złotych, co świadczy o jego luksusowym charakterze.

Zalety kardamonu

Kardamon nie tylko wzbogaca potrawy i różnego rodzaju napoje, ale także oferuje korzyści zdrowotne. Jest źródłem wielu ważnych minerałów, w tym magnezu, żelaza i cynku. Dodatkowo, właściwości antyoksydacyjne kardamonu mogą przyczyniać się do poprawy trawienia i mogą mieć pozytywny wpływ na oddech.

To może Cię również zainteresować

Papryka należy do najpopularniejszych warzyw całorocznych, o wszechstronnym zastosowaniu. Idealna do kanapek, sałatek, dań obiadowych, a także jako zdrowa, chrupiąca przekąska między posiłkami. Jaka jest teraz cena papryki? Ile kosztuje kilogram papryki czerwonej? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Jajka pojawiają się w naszej diecie w różnych postaciach. Ze względu na szereg cennych właściwości warto sięgać po nie regularnie. Najlepiej jednak wybierać w tym celu jajka swojskie, od kur z wolnego wybiegu. Pod względem zawartości cholesterolu polecane są z kolei jajka od kurek zielononóżek, które zawierają go mniej. Ile kosztują jajka? Jaka będzie cena za 10 jaj?

Przeczytaj więcej

Mąka to niezastąpiony, podstawowy składnik każdej kuchni. Nie sposób zliczyć już nawet możliwości jej zastosowania, a także jej różnych rodzajów! Pojawia się zatem pytanie, ile kosztuje mąka? Jaka jest obecnie cena za 1 kg mąki?

Przeczytaj więcej

Sprawdź właściwości kardamonu!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *