Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje Dysk Google? Cena Dysku Google

Dysk Google to koszt od 8,99 zł do 46,99 zł miesięcznie w zależności od wybranego pakietu i pojemności.

Przechowywanie danych w chmurze to obecnie powszechna praktyka zarówno wśród klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Jednym z naprawdę wielu dostępnych w tym zakresie rozwiązań jest właśnie Dysk Google, oferowany w ramach konta Google. Jeśli szukasz dla siebie optymalnych usług chmurowych, sprawdź, ile kosztuje Dysk Google!

laptop

Dysk Google – co to jest?

Dysk Google, znany również jako Google Drive, to usługa chmurowa oferowana przez Google, która umożliwia użytkownikom bezpieczne przechowywanie plików w sieci i dostęp do nich z różnych urządzeń (z poziomu smartfona, laptopa, czy tabletu), a także tworzenie kopii zapasowych oraz dokumentów.

Przechowywanie danych w chmurze i regularne tworzenie kopii zapasowej pozwala zabezpieczyć nasze dane, takie jak zdjęcia, filmy, pliki tekstowe, kontakty przed nagłą awarią sprzętu lub jego zgubieniem. Jest dlatego bardzo dobrą praktyką, o której powinny pamiętać wszystkie osoby, posiadające na swoich urządzeniach wiele cennych informacji.

Google Drive cena

Dysk Google oferuje różne pojemności, w tym darmowe konto 15 GB. Konto to jest idealne dla użytkowników, którzy potrzebują miejsca do przechowywania podstawowych dokumentów, zdjęć i filmów.

Jeśli Twoje potrzeby są jednak większe, Google ma również płatne plany. Jaka jest cena za Dysk Google?

Opłaty za Google Drive zależą od rodzaju wybranego pakietu, warunkowanego pojemnością dysku. Wynoszą odpowiednio:

  • 8,99 zł miesięcznie w pakiecie podstawowym 100 GB (cena promocyjna za pierwszy miesiąc: 2,25 zł),
  • 13,99 zł miesięcznie w pakiecie standardowym 200 GB (cena promocyjna za pierwszy miesiąc: 3,49 zł),
  • 46,99 zł miesięcznie w pakiecie premium 2 TB (cena promocyjna za pierwszy miesiąc: 11,75 zł).
Praca przed dwoma laptopami

Google Drive – zalety i wady

Google Drive, jak każde z dostępnych rozwiązań, ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Zalety:

Duża przestrzeń: Dysk Google oferuje darmowe 15 GB powierzchni na pliki, z możliwością jej łatwego powiększenia za stosunkowo niewielką opłatę miesięczną.

Łatwe udostępnianie: Dysk Google pozwala na łatwe udostępnianie plików i folderów innym użytkownikom, z jednoczesną opcją ustawienia poziomu dostępu (uprawnień) dla każdej osoby, co usprawnia współpracę w zespołach.

Dostępność: Dysk Google jest dostępny z każdego miejsca, w każdym czasie i z dowolnego urządzenia z Internetem, gwarantując swobodne dojście do wszystkich plików.

Integracja z innymi usługami Google: Dysk Google jest częścią większego ekosystemu Google i pozostaje zintegrowany z innymi usługami Google, takimi jak Gmail, Kalendarz Google i Dokumenty Google, co ułatwia korzystanie z tych usług.

Możliwość dzielenia się subskrypcją: W każdym z płatnych pakietów Dysk Google pozwala dzielić się subskrypcją nawet z 5 osobami.

Opcja edycji zdjęć: Jedną z funkcjonalności płatnych pakietów Google Drive jest możliwość korzystania z narzędzi do edycji zdjęć.

Możliwość tworzenia kopii zapasowych: Regularne kopie zapasowe tworzone w ramach Google Drive chronią nasze dane przed zdarzeniami takimi jak uszkodzenie lub kradzież telefonu, czy komputera.

Wady:

Bezpieczeństwo: Mimo że Dysk Google oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie danych, to jednak dane w chmurze są narażone na nieautoryzowany dostęp i ataki hakerskie. W ramach bezpieczeństwa należy dbać dlatego o odpowiednie przydzielanie uprawnień do konta, a także ustawienie wystarczająco silnego hasła i jego regularne zmienianie.

Zależność od Internetu: Aby korzystać z Dysku Google, użytkownicy muszą mieć dostęp do Internetu, co może być problemem, gdy połączenie sieciowe jest słabe lub nie ma go wcale.

Koszty: Chociaż Dysk Google oferuje darmowe 15 GB przestrzeni na pliki, to korzystanie z większych pojemności wymaga płacenia abonamentu miesięcznego o różnej stawce, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Konieczność posiadania konta Google: Aby korzystać z Dysku Google, użytkownicy muszą mieć konto Google. Likwidacja lub utrata takiego konta automatycznie oznacza także utratę dostępu do swoich danych przechowywanych w chmurze.

To może Cię również zainteresować

Dzięki usłudze YouTube Premium możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bez uciążliwych reklam oraz w tle, a ponadto pobierać i zapisywać utwory, aby następnie swobodnie odtwarzać je w samolocie, czy pociągu, gdy nie masz dostępu do Internetu. Nic więc dziwnego, że funkcja YouTube Premium od razu spotkała się ze sporym zainteresowaniem! Ile kosztuje YouTube Premium w Polsce?

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Popularność serwisów streamingowych z dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali to sposób na uwolnienie się od męczących i rozpraszających uwagę reklam. Jedną z wielu z możliwości jest właśnie Viaplay, działający już od 2007 r. Jaki jest koszt Viaplay? Jakie rozwiązania oferuje ta platforma i co możesz na niej zobaczyć?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej na temat Google drive

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *