Menu Zamknij
4 min czytania

Allegro Smart cena

Koszt Allegro Smart za rok wynosi 59,90 zł w 2023 r. Cena za Allegro Smart na miesiąc to natomiast wydatek rzędu 14,99 zł.

Allegro to portal, którego nie trzeba przedstawiać praktycznie nikomu, kto regularnie korzysta z Internetu i dokonuje zakupów online. Najwięcej transakcji odbywa się w Polsce właśnie z wykorzystaniem tego serwisu. Allegro od lat dynamicznie się rozwija, oferując swoim użytkownikom wiele dodatkowych usług. Jedną z nich jest tytułowe Allegro Smart. Co to dokładnie za usługa?

laptop

Allegro – co to za portal?

Mówiąc o Allegro, jedno z najczęściej powtarzanych zdań brzmi: „Na Allegro można znaleźć praktycznie wszystko!”. I tak naprawdę nie sposób się z tym nie zgodzić.

Allegro jest największym w Polsce sklepem internetowym (i jednym z największych w Europie), działającym jako marketplace, a więc zrzeszającym różnych sprzedających. Funkcjonuje w dodatku jako portal aukcyjny, pozwalający na licytowanie produktów. Zgodnie z raportem Mind&Roses „Customer Journey 2023. Poszukiwanie i zakup produktów online” z maja br., Allegro to najpopularniejsze z trzech miejsc rozpoczynania ścieżki zakupowej online. Wskazało je 34% ankietowanych. Drugie miejsce (26%) przypadło Google, a trzecie – multibrandowym sklepom online. Celem odwiedzin Allegro w pierwszym kroku ścieżki zakupowej jest przede wszystkim zdobycie wiedzy o cenach produktów. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 82% ankietowanych. 78% z nich przyznało następnie, że rozpoczynając poszukiwania od Allegro, ostatecznie dokonało zakupu właśnie tam.

Allegro powstało w 1999 r., a jego założycielami jest spółka Surf Stop Shop sp. z o.o. z Poznania. Pierwszym dostępnym na aukcji produktem była kamera USB. Przez lata portal rozwijał się w dynamicznym tempie, ewoluował i dostosowywał do zmieniającej się rzeczywistości, dziś będąc bezsprzecznym numerem jeden dla polskich konsumentów. Obecnie usługi serwisu wykraczają poza Polskę – Allegro jest dostępne także w Czechach, czy na Słowacji.

Jakie możliwości oferuje Allegro?

Możliwości oferowane przez Allegro są ogromne. Za pośrednictwem tego serwisu odbywa się przede wszystkim sprzedaż produktów, nie tylko nowych, ale i używanych, z drugiej ręki. W roli sprzedawców występują tu zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Po wejściu na stronę główną, w lewym górnym rogu znajdziemy zakładkę „Kategorie”, która to po rozwinięciu prezentuje bardzo długą listę kategorii, takich jak elektronika, moda, uroda, nieruchomości, motoryzacja, dzieci, dom i ogród, kultura i rozrywka, kolekcje i sztuka. Każda z kategorii głównych dzieli się dodatkowo na liczne, mniejsze podkategorie.

Allegro jest ponadto serwisem aukcyjnym, a więc umożliwiającym wystawianie produktów za cenę minimalną, w celu jej licytacji przez zainteresowanych użytkowników.

Mężczyzna trzymający swoją kartę przed laptopem

Na czym polega Allegro Smart?

Allegro Smart to najpopularniejsza z usług oferowanych przez serwis, ponieważ gwarantująca korzyści takie jak:

  • nielimitowana, darmowa dostawa paczek kurierem lub do tysięcy paczkomatów i punktów odbioru,
  • bezpłatne zwroty,
  • dostęp do Smart Okazji.

Produkty dostępne w ramach Allegro Smart są na portalu specjalnie oznakowane. Darmowa dostawa w ramach Allegro Smart jest możliwa, jeżeli minimalna wartość zamówienia dla przesyłek kurierskich wynosi 65 zł, a dla dostarczanych paczkomatem lub do punktu odbioru – 45 zł.

Allegro Smart cena 2023 – ile kosztuje Allegro Smart na rok?

Allegro Smart cena za rok (czyli w przypadku płatności za 12 miesięcy) to wydatek rzędu 59,90 zł. Dla osób korzystających z serwisu regularnie zdaje się więc bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Istnieje także możliwość wykupienia Allegro Smart na miesiąc. Cena za miesięczną usługę wynosi 14,99 zł.

Allegro Smart może zostać udostępnione również osobom korzystającym z innej usługi portalu – Allegro Family, łączącej maksymalnie 10 członków rodziny.

Allegro Smart Student cena

Portal, w ramach Allegro Smart, przygotował również specjalną ofertę dla osób studiujących, w postaci pierwszych 6 miesięcy Allegro Smart za darmo, a następnie za 49,90 za cały rok. Poza dostępem do Allegro Smart Student studenci mogą liczyć także na kupony zniżkowe, m.in. do Multikina, na przejazdy Free Now, czy FlixBusem.

To może Cię również zainteresować

Dzięki usłudze YouTube Premium możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bez uciążliwych reklam oraz w tle, a ponadto pobierać i zapisywać utwory, aby następnie swobodnie odtwarzać je w samolocie, czy pociągu, gdy nie masz dostępu do Internetu. Nic więc dziwnego, że funkcja YouTube Premium od razu spotkała się ze sporym zainteresowaniem! Ile kosztuje YouTube Premium w Polsce?

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Popularność serwisów streamingowych z dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali to sposób na uwolnienie się od męczących i rozpraszających uwagę reklam. Jedną z wielu z możliwości jest właśnie Viaplay, działający już od 2007 r. Jaki jest koszt Viaplay? Jakie rozwiązania oferuje ta platforma i co możesz na niej zobaczyć?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej na temat Allegro Smart

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *