Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje Adobe Photoshop? Cena Adobe Photoshop

Odpowiedź

Cena Adobe Photoshop zaczyna się już od 9,83 € za miesiąc

W dobie ładnych, instagramowych zdjęć, ogromną popularnością cieszą się różnorakie programy do ich obróbki. Bezapelacyjnym numerem jeden jest w tym przypadku Adobe Photoshop – najpopularniejszy program do edytowania grafiki na świecie, doskonale znany w szczególności profesjonalnym fotografom, którzy regularnie wykorzystują go w swojej pracy. Ile kosztuje Photoshop jednorazowo? Jaka jest cena Photoshopa za rok, a jaka za miesiąc?

laptop

Adobe Photoshop – co to za program?

Adobe Photoshop jest jednym z najpopularniejszych programów do edycji grafiki i obróbki zdjęć. Stworzony przez firmę Adobe, oferuje niezliczone możliwości twórcze i profesjonalne narzędzia, które są niezbędne dla wielu artystów, fotografów i projektantów. Photoshopa, ze względu na jego rozbudowane i zaawansowane funkcje, zwykło utożsamiać się głównie z programem dla podmiotów profesjonalnych, posługujących się nim na co dzień.

Photoshop pozwala nie tylko na klasyczną edycję zdjęć, ale i tworzenie obrazów, czy grafik. Za pomocą programu możliwe jest m.in. retuszowanie, stosowanie masek warstwowych, wymiana nieba, usuwanie obiektów z fotografii, koloryzowanie, zastępowanie tła, czy korzystanie z kilkudziesięciu dopasowań predefiniowanych. Do jednych z wielu zalet Photoshopa należy również możliwość pracy ze zdjęciami w formacie RAW.

Korzystanie z Photoshopa pozwala nie tylko uzyskać naprawdę spektakularne efekty dla każdego rodzaju fotografii, ale i stwarza możliwości do rozwijania swojego własnego stylu, czy pobudzania kreatywności. W tym miejscu nasuwa się więc pytanie: Jaka jest cena za Photoshop? Ile kosztuje Photoshop na rok, a ile za miesiąc? Czy można na początku przetestować go za darmo?

Adobe Photoshop

Adobe Photopshop cena – na rok i za miesiąc

Ceny za Adobe Photoshop są bardzo zróżnicowane. Zależą w szczególności od tego, czy dokonujemy zakupu jako klient indywidualny, firma, a może student, nauczyciel, uczeń lub uczelnia wyższa? Czy planujemy zapłacić jednorazowo, za cały rok z góry, czy miesięcznie? Czy interesuje nas wyłącznie Photoshop, czy inne programy oferowane przez producenta Adobe?

  • Cena Adobe Photoshop dla klientów indywidualnych wynosi obecnie 9,83 € za miesiąc (w tym VAT). Uwzględnia ona 20% zniżkę w pierwszym roku (na pierwszy zakup). Standardowa cena to 12,29 € miesięcznie. Za kwotę tę otrzymujemy: Photoshop i PhotoShop Express oraz Lightroom i Lightroom Classic + 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Istnieje także możliwość płatności za cały rok z góry w kwocie 117,34 € (w promocyjnej cenie).
  • Kolejną opcją dla klientów indywidualnych jest plan fotograficzny Photoshop, Lightroom i Lightroom Classic + 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze za 24,59 € miesięcznie. Dostęp roczny to z kolei wydatek rzędu 293,58 €.
  • Jeszcze innym rozwiązaniem będzie zakup wszystkich usług Creative Cloud, czyli również m.in. Adobe Express, Illustrator, Acrobat Pro za 36,89 € miesięcznie (cena uwzględnia ponad 40% zniżkę na pierwszy zakup – standardowa cena to 64,03 € miesięcznie).

Pamiętaj, że przed podjęciem decyzji o zakupie, możesz skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego.

Zwracamy uwagę, że powyższe plany dotyczą wyłącznie klientów indywidualnych – na oficjalnej stronie Adobe  znajdują się cenniki pakietów dla firm, uczniów, uczelni wyższych.

To może Cię również zainteresować

Adobe Lightroom to obok Photoshopa najpopularniejszy na całym świecie program do profesjonalnej obróbki zdjęć. Korzystają z niego oczywiście wszyscy zawodowi fotografowie, jednakże równie chętnie wybierają go osoby związane z fotografią tylko dorywczo lub hobbystycznie. Ile kosztuje Lightroom? Jakim wydatkiem będzie Lightroom Classic, a jakim wersja mobilna?

Przeczytaj więcej

HBO Max, jeszcze do niedawna znane jako HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nowy serwis HBO Max odróżnia od swojego poprzednika przede wszystkim jeszcze wyższa jakość transmisji – 4K Ultra HD. Ile kosztuje HBO Max? Od czego zależy HBO cena w 2022 r.? Jakie seriale i filmy znajdziesz na tej platformie? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Popularność serwisów streamingowych z dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali to sposób na uwolnienie się od męczących i rozpraszających uwagę reklam. Jedną z wielu z możliwości jest właśnie Viaplay, działający już od 2007 r. Jaki jest koszt Viaplay? Jakie rozwiązania oferuje ta platforma i co możesz na niej zobaczyć?

Przeczytaj więcej

Poznaj metody na obróbkę zdjęć w Photoshopie

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *