Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztują buraki czerwone? Cena buraków czerwonych

Cena za 1 kg buraków czerwonych oscyluje w granicach od 2 zł do 5 zł.

Związane gumką czerwone buraki

Buraki, znane przede wszystkim z intensywnej czerwonej barwy, stały się popularnym składnikiem diety ze względu na swoje właściwości odżywcze. Ile kosztuje burak? Cena buraków czerwonych jest przystępna dla każdego konsumenta. W zależności od sezonu i miejsca zakupu, cena buraków za kilogram waha się w granicach od 2 złotych do 5 złotych.

Zalety i zastosowanie buraków czerwonych

Buraki są bogate w witaminy i minerały, w tym witaminę C, B6, żelazo, magnez i potas.Buraki czerwone są wszechstronne w kuchni. Można je jeść na surowo, gotowane, pieczone, a także jako składnik soków czy sałatek.
W Polsce buraki czerwone królują na stołach przede wszystkim jako główny składnik aromatycznego barszczu czerwonego, który jest jedną z najbardziej charakterystycznych i cenionych potraw kuchni polskiej.

To może Cię również zainteresować

Papryka należy do najpopularniejszych warzyw całorocznych, o wszechstronnym zastosowaniu. Idealna do kanapek, sałatek, dań obiadowych, a także jako zdrowa, chrupiąca przekąska między posiłkami. Jaka jest teraz cena papryki? Ile kosztuje kilogram papryki czerwonej? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Jajka pojawiają się w naszej diecie w różnych postaciach. Ze względu na szereg cennych właściwości warto sięgać po nie regularnie. Najlepiej jednak wybierać w tym celu jajka swojskie, od kur z wolnego wybiegu. Pod względem zawartości cholesterolu polecane są z kolei jajka od kurek zielononóżek, które zawierają go mniej. Ile kosztują jajka? Jaka będzie cena za 10 jaj?

Przeczytaj więcej

Mąka to niezastąpiony, podstawowy składnik każdej kuchni. Nie sposób zliczyć już nawet możliwości jej zastosowania, a także jej różnych rodzajów! Pojawia się zatem pytanie, ile kosztuje mąka? Jaka jest obecnie cena za 1 kg mąki?

Przeczytaj więcej

Spróbuj sam zrobić aromatyczny barszcz!

Zainspiruj się i zobacz do jak wielu rzeczy, można wykorzystać buraka czerwonego!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *