Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje pietruszka? Cena pietruszki

Cena pietruszki, zarówno jej korzenia, jak i natki, zależy od sezonu i miejsca zakupu. Cena za kilogram korzenia pietruszki wynosi od 4 zł - 6 zł. Natomiast pęczek natki może kosztować około 3 zł.

Korzenie pietruszki

Pietruszka, zarówno w formie korzenia, jak i natki, jest podstawowym składnikiem wielu polskich potraw. Jej cena może się różnić w zależności od miejsca zakupu oraz pory roku. Ile kosztuje kilogram pietruszki? W przypadku korzenia pietruszki, ceny wahają się od 4 zł do 6 zł za kilogram. Natomiast ile kosztuje natka pietruszki? Zwykle jest to cena od 2 zł do 4 zł za pęczek.

Zalety pietruszki

Pietruszka to nie tylko smaczny dodatek do potraw, ale również cenne źródło witamin i minerałów. Bogata w witaminę C, żelazo oraz inne składniki odżywcze, pietruszka korzystnie wpływa na układ odpornościowy, przyczynia się do poprawy trawienia i wspiera ogólną kondycję zdrowotną.

Natka pietruszki

To może Cię również zainteresować

Papryka należy do najpopularniejszych warzyw całorocznych, o wszechstronnym zastosowaniu. Idealna do kanapek, sałatek, dań obiadowych, a także jako zdrowa, chrupiąca przekąska między posiłkami. Jaka jest teraz cena papryki? Ile kosztuje kilogram papryki czerwonej? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Jajka pojawiają się w naszej diecie w różnych postaciach. Ze względu na szereg cennych właściwości warto sięgać po nie regularnie. Najlepiej jednak wybierać w tym celu jajka swojskie, od kur z wolnego wybiegu. Pod względem zawartości cholesterolu polecane są z kolei jajka od kurek zielononóżek, które zawierają go mniej. Ile kosztują jajka? Jaka będzie cena za 10 jaj?

Przeczytaj więcej

Mąka to niezastąpiony, podstawowy składnik każdej kuchni. Nie sposób zliczyć już nawet możliwości jej zastosowania, a także jej różnych rodzajów! Pojawia się zatem pytanie, ile kosztuje mąka? Jaka jest obecnie cena za 1 kg mąki?

Przeczytaj więcej

Poznaj zalety pietruszki!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *