Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztuje malowanie elewacji? Cena malowania elewacji

Za pomalowanie elewacji zapłacimy za 1 m2

Średnio

40,00 zł

Cena min.

35,00 zł

Cena max.

45,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

O ostatecznym charakterze, wyglądzie naszego domu przesądza właśnie elewacja. Mimo wielu nowych, dostępnych rozwiązań, malowanie elewacji nadal cieszy się największym zainteresowaniem. Decydują się na nie zarówno właściciele nowych budynków, jak i mieszkańcy starszego budownictwa. Na jaki koszt malowania domu powinniśmy się przygotować? Ile kosztuje malowanie elewacji zewnętrznej domu lub bloku za 1 m2 ?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
kórnik45,002023-12-07
poznań35,002022-07-08
Elewacja

Koszt malowania domu – co wpływa na cenę?

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów murowanych lub wznoszonych na szkielecie drewnianym, możemy zdecydować się na pomalowanie elewacji. W związku z tym, że jest to czynność wymagająca określonych umiejętności oraz sprzętu, konieczne będzie powierzenie jej w ręce specjalistów.

Na to, ile kosztuje malowanie elewacji, wpływa wiele czynników. Należy wskazać tu w szczególności:

  • powierzchnię wszystkich ścian zewnętrznych – liczoną najczęściej wraz z otworami okiennymi,
  • sposób malowania elewacji – malowanie natryskowe lub metodą tradycyjną, przy pomocy wałków,
  • wysokość budynku – im wyższy budynek, tym zazwyczaj wyższy koszt malowania elewacji, ponieważ taka usługa wymaga posługiwania się m.in. rusztowaniem,
  • rodzaj budynku – w starszych budynkach malowanie elewacji zostaje poprzedzone z reguły koniecznością mycia lub odtłuszczania dotychczasowej powierzchni,
  • lokalizacji – w każdym regionie Polski ceny za malowanie metra kwadratowego elewacji różnią się między sobą w mniej lub bardziej odczuwalny sposób,
  • rodzaj farby – farba farbie nierówna, dlatego na ostateczną wycenę wpłynie także to, jakim materiałem wykończyliśmy nasz budynek na zewnątrz.

Ile kosztuje malowanie elewacji w domu murowanym za metr kwadratowy?

Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje malowanie domu, ceny za metr kwadratowy mieszczą się przeważnie w granicach 35,00 45,00 . Wskazana kwota dotyczy podwójnego malowania wałkiem, czyli metodą tradycyjną budynku murowanego. Cena ta uwzględnia najczęściej czynności takie jak czyszczenie i gruntowanie. Nie obejmuje natomiast koszów materiałów.

O wiele tańsze, a przy tym i szybsze będzie z kolei malowanie metodą natryskową. Tutaj za 1m2 pomalowania elewacji zapłacimy nawet już od 5 zł do około 17 zł.

To może Cię również zainteresować

Przychodzi taki moment, w którym wygląd naszych ścian zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje malowanie pokoju za metr?

Przeczytaj więcej

Malowanie elewacji to usługa dostępna nie tylko dla domów murowanych, ale i drewnianych. Malowanie elewacji daje równie znakomite efekty w przypadku nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, dlatego decyduje się na nie większość Polaków.

Przeczytaj więcej

Malowanie drzwi wewnętrznych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, aby przywrócić ich dawną świeżość i atrakcyjny wygląd. Jeżeli drzwi pokojowe w Twoim mieszkaniu lub domu wymagają natychmiastowej pomocy, pora odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ich pomalowanie?

Przeczytaj więcej

Malowanie dachu służy nie tylko zachowaniu jego walorów estetycznych, ale i zabezpieczenia go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Należy dlatego pamiętać, aby konserwację dachu wykonywać regularnie, najlepiej powierzając ją w ręce fachowców.

Przeczytaj więcej

Obejrzyj sprawdzony sposób na malowanie elewacji

Pomysły na ciekawą elewację

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *