Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje papuga nimfa? Cena papugi nimfy

Nimfa kosztuje

Średnio

126,33 zł

Cena min.

50,00 zł

Cena max.

250,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena papugi nimfa w sklepie zoologicznym lub w hodowli wynosi od około 50,00 zł do około 50,00 zł. Na jej wysokość wpływa przede wszystkim mutacja.

Papugi to całkiem popularne zwierzęta domowe w Polsce, które będą idealną opcją dla osób preferujących niewielkich i mniej wymagających, jednak równie radosnych i pociesznych pupili. Jedną z odmian tych ptaków jest gatunek Nymphicus hollandicus, zwany papugami nimfami. Ile kosztuje papuga nimfa? Z czego warto zdawać sobie sprawę przed jej zakupem?

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
rzeszow100,002024-05-08
wrocław 60,002024-05-05
toszek 50,002024-04-14
lomza170,002024-03-09
węgorzewo 100,002024-03-08
węgorzewo 100,002024-03-08
jarosław 250,002024-02-03
wroclaw 50,002024-01-27
wrocław 130,002024-01-17
olsztyn245,002023-12-23
olsztyn140,002023-12-11
prudnik 100,002023-12-09
radom200,002023-11-14
chodzież50,002023-06-28
szczecin150,002023-06-27
papuga nimfa

Papuga nimfa – co trzeba wiedzieć o tym gatunku? ​

Nimfa jest ptakiem średniej wielkości, należącym do rodziny kakaduowatych. Naturalnie występuje na kontynencie australijskim, w głębi lądu. Pierwsze wzmianki o tym gatunku pochodzą z XVIII wieku. Obecnie nimfy są klasyfikowane zgodnie ze standardami Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) jako najmniejszej troski, a więc niezagrożone wyginięciem.

Wygląd: Nimfy wzbudzają duże zainteresowanie ze względu na swój wyjątkowy, piękny wygląd. Istnieją różne, wyhodowane mutacje tych ptaków, które różnią się między sobą upierzeniem, jednak charakterystycznymi, typowymi kolorami dzikich ptaków (samców) są: szary (jasnoszary), żółty, pomarańczowy i biały. Elementem wyróżniającym nimfy jest także ich oryginalne uczesanie (czubek) oraz pomarańczowe „rumieńce”, które w połączeniu z wybarwieniem czynią je łatwo rozpoznawalnymi.

Usposobienie: Nimfy to przede wszystkim ptaki bardzo towarzyskie, przyjazne, radosne. Jeśli masz ku temu możliwości, warto rozważyć zakup dwóch papużek, zamiast jednej. W innym razie musisz zadbać o to, aby nie zostawiać swojego skrzydlatego pupila zdanego na siebie. Z pewnością będzie on potrzebować Twojej uwagi, zainteresowania, ponieważ ptaki te nie lubią samotności. Klatka papugi powinna znaleźć się w związku z tym w jednym z częściej uczęszczanych pokojów.

Jedzenie: Podstawowym pożywieniem papug nimf są nasiona roślin zielnych. Dietę tę można uzupełniać o wybrane owoce lub warzywa (m.in. banan, jagody, winogrona, kiełki, marchewka, seler naciowy), a także białko i wapń. Szukając jedzenia dla nimf, najlepiej będzie udać się do sklepu zoologicznego i wybrać jedną z dostępnych tam, gotowych i pełnowartościowych mieszanek dla tych ptaków. W ich diecie nie powinna pojawiać się natomiast sól, która jest dla nich bardzo niebezpieczna.

Śpiew: Nimfy to ptaki głośne, śpiewające, umiejące naśladować dźwięki i melodie. Nie wydają jednak dźwięków skrzeczących, a więc drażniących, irytujących. Należy przygotować się jednak na to, że nie będą one z pewnością cichymi zwierzakami. Dotyczy to w szczególności samców.

Aktywność: Papugi nimfy są aktywne, dlatego nie powinny przebywać przez cały czas zamknięte w klatce. Poza możliwością latania aktywnością będzie dla nich także zabawa z wykorzystaniem dedykowanych akcesoriów, które można dostać w sklepach zoologicznych.

Długość życia: Decydując się na papugę nimfę, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są to ptaki długowieczne, żyjące kilkanaście lat lub więcej. Oczywiście kluczową rolę będą odgrywać tu warunki ich życia, pielęgnacja i indywidualne predyspozycje.

Choroby: U nimf hodowlanych mogą występować m.in. problemy z układem trawiennym, w tym choroby jelitowe powodowane przez bakterie, zapalenie spojówek, czy ogólne problemy z kondycją.

Papuga nimfa

Papuga nimfa cena – sklep zoologiczny

Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje nimfa, pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim miejsce jej zakupu oraz mutację. Cena za papugę nimfa w sklepie zoologicznym lub z hodowli może wahać się w granicach około 50,00 – 50,00 zł. Nie są to więc zwierzęta drogie, których zakup wiązałby się z większym wydatkiem. Nieco więcej zapłacisz natomiast z reguły za papużki mutacji albinos, których ceny mogą osiągać 200 zł.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

Żółw nie należy do pospolitych zwierząt domowych. Mimo że cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż psy, czy koty, w praktyce okazuje się wspaniałym pupilem. Z opieką nad żółwiem poradzą sobie nawet dzieci. Oczywiście pod czujnym okiem dorosłych! Jeśli interesują Cię mniej typowe zwierzęta domowe, z pewnością będziesz ciekaw, ile kosztuje żółw. Pora to sprawdzić!

Przeczytaj więcej

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Przeczytaj więcej

Obejrzyj przed zakupem nimfy​

Zobacz więcej zdjęć nimf

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *