Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje kanarek? Cena kanarka

Kanarek domowy kosztuje

Średnio

83,89 zł

Cena min.

50,00 zł

Cena max.

150,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Kanarki to jedne z najpopularniejszych ptaków hodowanych w domach. Ci skrzydlaci, dostojni pupile zachwycą Cię zarówno swoim wyglądem, jak i śpiewem. Mimo że zakup kanarka nie jest w Polsce zadaniem trudnym, co wynika ze stosunkowo łatwej dostępności tych ptaków, zawsze towarzyszą mu jednak pewne wątpliwości. Ile kosztuje kanarek? Jakie ma wymagania?

Cena kanarka w sklepie zoologicznym rozpoczyna się z czasami już od około 50 zł. Średnia cena za jednego osobnika to koszt w przedziale około 50,00 – 150,00 zł.

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
kraków50,002023-12-14
bydgoszcz95,002023-12-01
sosnowiec100,002023-11-19
sosnowiec80,002023-11-17
sosnowiec80,002023-11-17
szczecin7070,002023-11-14
kielce 50,002023-01-18
poznań150,002022-11-04
konin80,002022-11-03
kanarek

Kanarki domowe i ich rodzaje

Kanarek kanarkowi nierówny. Jeśli chcesz, aby to właśnie kanarek stał się Twoim domowym pupilem, musisz wiedzieć, że ptaki te możemy podzielić na 3 podstawowe grupy o różnych cechach:

  • kanarki śpiewające – jak sama nazwa wskazuje, są to kanarki obdarzone pięknym głosem. Do najbardziej znanych spośród tej grupy należy kanarek harceński, ze względu na najprzyjemniejszy dla ucha śpiew.
  • kanarki barwne – in. kanarek żółty, kanarek czerwony, kanarek zielony, kanarek niebieski. Kanarki barwne liczą ponad 100 odmian. Poza pięknym kolorem potrafią również śpiewać.
  • kanarki kształtne – cechami wyróżniającymi kanarki z tej grupy jest ich różnorodność pod względem osobliwych kształtów, czy ułożenia piór. Nie są one jednak równie utalentowanymi śpiewakami, co wyżej wskazane odmiany. Do kanarków kształtnych należy m.in. kanarek lizard, kanarek garbaty, kanarek belgijski, kanarek gloster.

Kanarek w domu – wymagania, zachowanie

Jeśli w Twoim domu ma zamieszkać kanarek, pamiętaj, że:

  • niezbędnym elementem „wyprawki” jest w tym przypadku klatka – przestronna, o prostokątnym kształcie i wąskich szparach między prętami dla zapewnienia kanarkowi swobodnych i bezpiecznych warunków do życia,
  • ptak ten nie potrzebuje specjalnych akcesoriów, czy zabawek – wystarczy miska z wodą i jedzeniem, a także elementy (żerdzie) do siadania i tępienia paznokci,
  • kanarki nie są wymagające w hodowli – potrzebują przede wszystkim czystej klatki, dostępu do wody i jedzenia,
  • podstawę żywienia kanarków stanowią ziarna – dietę można rozszerzać także o niektóre zioła, trawę, nasiona, owoce i warzywa,
  • ptaki te co do zasady nie chorują często – odpowiednio pielęgnowane mogą dożyć nawet 10 lat.

Kanarek cena – od czego zależy?

Cena kanarka domowego pozostaje uzależniona od kilku czynników. Będzie wpływać na nią konkretna odmiana ptaka, jego płeć, a także popularność, dostępność. Do droższych osobników należą samce, co wynika z jednego, zasadniczego faktu… To właśnie one potrafią pięknie śpiewać! Różnice w cenie pomiędzy kanarkiem samcem a samicą mogą opiewać czasami na kilkadziesiąt zł!

Są to ponadto kwestie takie jak zaobrączkowanie oraz miejsce i sposób zakupu. Kanarki można zakupić zarówno w sklepie zoologicznym, gdzie są z reguły nieco tańsze, jak i u hodowców. W drugim przypadku najpewniej zapłacisz wprawdzie nieco więcej, jednak w zamian uzyskasz wszystkie niezbędne informacje o Twoim nowym, skrzydlatym przyjacielu. W szczególności o jego pochodzeniu.

Ile kosztuje kanarek? Kanarek domowy cena

Cena za jednego kanarka w sklepie zoologicznym może rozpoczynać się już od około 50 zł. Średnia cena za osobnika wynosi w granicach 50,00 – 150,00 zł., chociaż zdarzają się oczywiście oferty opiewające na większe kwoty. Mniej więcej tyle zapłacisz za kanarka gloster, czy kanarka harceńskiego. Przykładem droższych odmian jest natomiast m.in. kanarek portugalski arlekin i kanarek rosyjski.

To może Cię również zainteresować

Czy zastanawiając się nad idealnym zwierzęciem domowym, w Twojej głowie chociaż przez chwilę pojawiła się myśl, że może być nim również jeż? Jeśli nie interesują Cię koty, psy, chomiki, szynszyle, żółwie, króliki, czy rybki, sprawdź, ile kosztuje jeż i jakie ma wymagania!

Przeczytaj więcej

W hodowli domowej nierzadko możemy natknąć się na wiele osobliwych zwierząt. Jednymi z nich są patyczaki. Jeśli zastanawiasz się, od czego rozpocząć swoją przygodę z terrarystyką, będą to właśnie one! Co warto wiedzieć przed zakupem patyczaka? Ile kosztuje patyczak? Na te pytania odpowiadamy w artykule!

Przeczytaj więcej

Szynszyla to dzisiaj jeden z najpopularniejszych gryzoni, wybieranych do hodowli domowej. Zanim jednak zdecydujesz się na tego wyjątkowego osobnika, zastanów się, czy możesz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Z pewnością będzie interesować Cię również to, ile kosztuje szynszyl? Sprawdź ponadto, ile kosztuje szynszyla biała!

Przeczytaj więcej

Dowiedz się jak oswoić kanarka

Zobacz więcej zdjęć kanarków

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *