Menu Zamknij
4 min czytania

Ile kosztuje golden retriever? Cena golden retriever

Cena psa rasy golden retriever to

Średnio

7,140,00 zł

Cena min.

5500,00 zł

Cena max.

8200,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena za golden retrievera oscyluje w granicach 5500,00  8200,00 zł.

Golden retriever to jeden z psów najczęściej spotykanych w polskich domach, podobnie jak labrador. Każda osoba zastanawiająca się nad jego zakupem, będzie zainteresowana również tym, ile kosztuje szczeniak golden retriever. Jeśli Ty także marzysz o tym lojalnym, przyjacielskim i rodzinnym psie, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje!

Leżący golden retriever

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
poznań 8000,002024-01-14
szczecin 8200,002023-12-05
warszawa 7000,002023-11-09
wrocław5500,002022-11-09
warszawa7000,002022-11-08
pies golden retriever

Golden retriever złoty i biszkoptowy – dla kogo będzie to rasa idealna?

Przed zakupem psa tej rasy, poza odpowiedzią na pytanie „ile kosztuje golden retriever?”, warto zastanowić się także nad tym, czy jest to na pewno pies odpowiedni dla Ciebie, do Twojego domu? Czy podołasz jego opiece i wymaganiom? To samo dotyczy oczywiście każdego innego, domowego zwierzęcia. Zanim więc przejdziemy do ceny za szczeniaka golden retrievera, skupimy się na jego najważniejszych cechach i wymaganiach. 

Golden retriever:

  • to pies rodzinny, lojalny, oddany ludziom i lubiący kontakt z człowiekiem, idealny dla rodzin z dziećmi,
  • jest aktywny, energiczny, potrzebujący zarówno wysiłku fizycznego, jak i intelektualnego,
  • ma zrównoważone, łagodne usposobienie, dlatego odradza się go osobom nerwowym, wybuchowym,
  • jako szczeniak powinien być szkolony i socjalizowany, przystosowany do kontaktu z innymi ludźmi i psami,
  • ma ponadprzeciętne, wysokie zdolności umysłowe,
  • co do zasady nie choruje często, pod warunkiem dobrego prowadzenia (odpowiednia dieta, aktywność), choć ma również predyspozycje do niektórych chorób (m.in. depigmentacja nosa, czerniak, dysplazja stawów biodrowych i skokowych, aplazja punktu łzowego),
  • ma duży apetyt i tendencję do tycia, dlatego jego dieta powinna być kontrolowana i wymaga dopasowania do wieku, wagi, aktywności,
  • niemal cały czas traci sierść, co wymaga regularnego czesania (w okresie linienia – codziennie)
  • w codziennej pielęgnacji należy zadbać także o uszy psa, które ze względu na ograniczony dostęp powietrza są podatne na częstsze infekcje.

Golden retriever cena – co na nią wpływa?

Zastanawiając się nad kosztem golden retrievera, pod uwagę brana jest przede wszystkim hodowla, z jakiej pochodzi. W najlepszych z nich psy te mogą liczyć na profesjonalną opiekę, która wiąże się jednocześnie z większymi kosztami utrzymania. Renoma hodowli to główny, ale nie jedyny czynnik determinujący cenę golden retrievera. Na jej górną granicę wpływ będzie mieć także to, czy wybrany pupil ma dobre predyspozycje do udziału w konkursach, wystawach, jak i osiągnięcia jego przodków.

Siedzący golden retriever

Pies golden retriever cena szczeniaka z hodowli

Standardowa cena za mini golden retrievera z renomowanej hodowli, w szczególności ZKwP, czyli hodowli zrzeszonej w Związku Kynologicznym w Polsce, to koszt rzędu nawet 6000-8000 zł. Dotyczy to zarówno psów o umaszczeniu biszkoptowym, kremowym, jak i złotym. Jeśli pies ma wysokie rokowania wystawowe lub jego rodzice byli wielokrotnymi championami, cena ta może być jeszcze wyższa.

Nieco mniej zapłacimy natomiast za szczeniaka z mniej znanych hodowli. Należy mieć jednak na względzie, że rasa ta cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, co wpływa zarówno na koszt golden retrievera, jak i jego dostępność.

To może Cię również zainteresować

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Szukasz idealnego, czworonożnego pupila, jednak preferujesz zwierzątka o mniejszych rozmiarach? Co powiesz w takim razie na chihuahuę? Miniaturowego pieska, który doczekał się nawet swojego filmu! Mimo że psy chichuahua bywają często kojarzone z psami „celebryckimi”, wybieranymi przez znane osobistości, to również jedne z popularniejszych psów domowych w Polsce. Czy chihuahua to odpowiedni pies dla Ciebie? Ile kosztuje chihuahua? Z jaką ceną należy się liczyć w przypadku szczeniaka z hodowli?

Przeczytaj więcej

Zobacz zanim kupisz golden retrievera

Zobacz więcej zdjęć golden retrieverów

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *