Menu Zamknij
2 min czytania

Ile kosztuje fasolka szparagowa? Cena fasoli za kilogram

Odpowiedź

Cena fasolki szparagowej waha się pomiędzy 10 zł - 50 zł, ponieważ jest uzależniona od aktualnego sezonu i miejsca, w jakim ją kupujemy.

Koszt ulega zmianom w zależności od okresu zbiorów i dostępności na rynku. Na samym początku okresu dostępności, który zwykle ma miejsce na przełomie czerwca i lipca, za kilogram tego warzywa możemy zapłacić nawet ponad 50 zł. Natomiast z biegiem sezonu, kiedy fasola jest bardziej dostępna, jej cena może spadać do 20 zł, a nawet 10 zł za kilogram.

Zielona fasolka szparagowa

Zalety fasolki szparagowej

Fasolka szparagowa to skarbnica zdrowia. Jest niskokaloryczna, bogata w witaminy C, K oraz błonnik, który wspomaga trawienie. Dodatkowo zawiera antyoksydanty, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami.

To może Cię również zainteresować

Papryka należy do najpopularniejszych warzyw całorocznych, o wszechstronnym zastosowaniu. Idealna do kanapek, sałatek, dań obiadowych, a także jako zdrowa, chrupiąca przekąska między posiłkami. Jaka jest teraz cena papryki? Ile kosztuje kilogram papryki czerwonej? Sprawdź!

Przeczytaj więcej

Jajka pojawiają się w naszej diecie w różnych postaciach. Ze względu na szereg cennych właściwości warto sięgać po nie regularnie. Najlepiej jednak wybierać w tym celu jajka swojskie, od kur z wolnego wybiegu. Pod względem zawartości cholesterolu polecane są z kolei jajka od kurek zielononóżek, które zawierają go mniej. Ile kosztują jajka? Jaka będzie cena za 10 jaj?

Przeczytaj więcej

Mąka to niezastąpiony, podstawowy składnik każdej kuchni. Nie sposób zliczyć już nawet możliwości jej zastosowania, a także jej różnych rodzajów! Pojawia się zatem pytanie, ile kosztuje mąka? Jaka jest obecnie cena za 1 kg mąki?

Przeczytaj więcej

Sprawdź sposób na przygotowanie fasolki szparagowej!

Zainspiruj się i podaj fasolkę szparagową w odjechany sposób!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *