Menu Zamknij
3 min czytania

Ile kosztują orzechy laskowe? Cena orzechów laskowych

Średnia cena orzechów laskowych to 45 zł za 1 kg. Cena może się różnić, w zależności od niektórych czynników.

Orzechy laskowe

Orzechy laskowe to smaczne i odżywcze przysmaki, cenione za ich bogaty smak, a także za liczne korzyści zdrowotne. Są źródłem zdrowych tłuszczów, witamin, zwłaszcza z grupy B, i minerałów, takich jak magnez i potas. Orzechy laskowe są popularnym składnikiem wielu potraw, od ciast i deserów po zdrowe przekąski.

Orzechy laskowe w słoiku

Cena orzechów laskowych

Cena orzechów laskowych na rynku detalicznym i hurtowym może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak jakość, pochodzenie i sposób pakowania. Na ogół ceny orzechów laskowych wahają się od 25 do 60 zł za kg. Ceny mogą być wyższe dla orzechów ekologicznych, łuskanych oraz tych pochodzących z regionów słynących z wysokiej jakości upraw.

Różne formy orzechów laskowych

Orzechy laskowe są dostępne w dwóch głównych formach: łuskane i niełuskane. Łuskane orzechy są zazwyczaj droższe ze względu na wygodę i gotowość do spożycia, natomiast orzechy niełuskane mogą być tańszym wyborem, choć wymagają dodatkowej pracy przy przygotowaniu.

Orzechy laskowe w łupinach

Zastosowanie orzechów laskowych

Orzechy laskowe są wszechstronne w kuchni. Można je wykorzystać do przygotowania zdrowych przekąsek, dodać do sałatek, ciast, czy wykorzystać do produkcji domowego masła orzechowego. Są także kluczowym składnikiem słynnego kremu czekoladowego Nutella.

To może Cię również zainteresować

Zastanawiając się nad podstawowym i niezbędnym wyposażeniem każdej lodówki, nie sposób pominąć jednego produktu – masła. Nieocenionego, gdy każdego ranka przygotowujesz kanapki dla siebie i swoich bliskich, pieczesz, gotujesz. W związku z ostatnimi podwyżkami cen żywności może interesować Cię, ile kosztuje kostka masła? Z wydatkiem jakiego rzędu należy się liczyć?

Przeczytaj więcej

Ser mascarpone bez wątpienia jest doskonale znany wszystkim fanom kultowego, włoskiego deseru – tiramisu. To jednak tylko jedne z jego zastosowań! Co tak naprawdę skrywa się pod nazwą serka mascarpone? Gdzie można go wykorzystać? Ile kosztuje mascarpone? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Przeczytaj więcej

Mąka to niezastąpiony, podstawowy składnik każdej kuchni. Nie sposób zliczyć już nawet możliwości jej zastosowania, a także jej różnych rodzajów! Pojawia się zatem pytanie, ile kosztuje mąka? Jaka jest obecnie cena za 1 kg mąki?

Przeczytaj więcej

Dowiedz się wiecej o zaletach tych orzechów!

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *