Menu Zamknij
3 min czytania

Jak wybrać idealny termometr bezdotykowy? Poradnik zakupowy

Coraz większą popularnością wśród użytkowników cieszą się termometry bezdotykowe wyposażone w czujniki na podczerwień. Wyróżniają się wysoką jakością i powtarzalnością pomiaru przy znacznym skróceniu czasu badania. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych. W artykule podpowiemy, jaki termometr bezdotykowy warto wybrać.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup termometru bezdotykowego?

Sprawdzanie temperatury ciała stanowi jeden z podstawowych sposobów oceny stanu zdrowia. Najczęściej po termometr sięgamy w czasie infekcji, weryfikując natężenie objawów. Co więcej, służy on do potwierdzenia skuteczności wdrożonego leczenia. Coraz większą popularnością cieszą się termometry bezdotykowe, które stanowią wygodniejszą opcję dla tradycyjnych termometrów.

Ich główną zaletą jest znacznie skrócony czas pomiaru. Kontrolowanie temperatury ciała odbywa się w zaledwie kilka sekund. Doskonale sprawdzają się tym samym w przypadku najmłodszych członków rodziny, którym często brakuje cierpliwości w czasie przeprowadzania tradycyjnego pomiaru.

Zapewniają jednocześnie wysoką precyzję, gwarantując maksymalną wiarygodność. Wiele urządzeń wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, wśród których możemy wymienić m.in. zapamiętywanie poprzednich pomiarów. W ten sposób łatwiej jest zweryfikować skuteczność prowadzonego leczenia.

Jak wybrać idealny termometr bezdotykowy? Poradnik zakupowy

Czym kierować się podczas zakupu termometru bezdotykowego?

Podczas zakupów sięgaj po produkty sprawdzonych marek, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Wysokiej klasy modele zapewnią najwyższą jakość pomiaru, chroniąc przed ewentualnymi nieścisłościami. Podczas zakupów weź pod uwagę czas pomiaru. Wiele z nich pokazuje wynik już po 2 sekundach. Na rynku dostępne są także urządzenia, które potrzebują zaledwie 1 sekundy na przeprowadzenie badania. Modele te przydadzą się w przypadku dzieci. Możesz korzystać z nich również w czasie snu maluszka.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór produktów wyposażonych w tryb nocny, który ułatwia użytkowanie w ciemności. Podczas wyboru weź pod uwagę wielkość i czytelność wyświetlacza. Najlepiej sprawdzają się modele z dodatkowym podświetleniem. Użytkowanie ułatwią sygnały dźwiękowe.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Nie jesteś pewien, jaki wybrać termometr bezdotykowy? Ranking może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Jednym z najchętniej wykorzystywanych modeli jest termometr GÖTZE & JENSEN, który potrzebuje zaledwie 1 sekundy do przeprowadzenia pomiarów na czole lub w uchu. O końcu pracy dodatkowo poinformuje Cię sygnał dźwiękowy. Warto pamiętać o tym, że za pomocą tego urządzenia zweryfikujesz także 20 ostatnich pomiarów, co pozwoli Ci dokładnie monitorować przebieg choroby.

Ciekawą opcją jest również termometr TRUELIFE Care Q10, który wyróżnia się trwałą baterią. Na uwagę zasługuje szerokie spektrum potencjalnych zastosowań. Urządzenie pozwoli na pomiar temperatury z ucha oraz na czole. Ponadto z jego pomocą sprawdzisz temperaturę przedmiotów i cieczy. Może być z powodzeniem stosowany także u dzieci poniżej 12. roku życia. Termometr możesz zsynchronizować z dedykowaną aplikacją mobilną, w której zapiszesz kolejne pomiary oraz stworzysz czytelny wykres.

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 14

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *