Menu Zamknij
4 min czytania

Nowofundland cena

Koszt psa rasy nowofundland to

Średnio

2,944,44 zł

Cena min.

1000,00 zł

Cena max.

8000,00 zł

Podaj cenę w swoim mieście

Cena psa rasy nowofundland waha się od 1000,00 zł do nawet 6000,00 zł, w zależności od hodowli i jej renomy.

Nowofundlandy to niezwykle charakterystyczne osobniki, które bardzo łatwo rozpoznać po ich dużych rozmiarach oraz grubym, gęstym i długim futrze. Z całą pewnością nie są to jednak psy dla każdego, ponieważ ze względu na swoją wielkość i usposobienie, mają także określone potrzeby, wymagania. Sprawdź, ile kosztuje nowofundland z hodowli, jak wygląda utrzymanie takiego psa i komu jest przez to polecany!

Historia zmiany cen w czasie

MiastoCena (zł)Data
opole5000,002024-03-29
rybnik2000,002024-03-15
łódź 1500,002024-03-02
łódź 1500,002024-03-02
gostyń2500,002023-12-14
szczecin1000,002023-09-01
zory3000,002023-08-06
radom8000,002023-06-29
kalisz2000,002023-06-28

Skąd wywodzi się ta rasa?

Nowofundlandy, znane także pod nazwą wodołazów, to rasa o wielowiekowej historii, wywodząca się z Kanady, a dokładniej wyspy Nowa Fundlandia, od której wzięły swoją nazwę. Najprawdopodobniej powstała ona na skutek krzyżowania z psami przeznaczanymi do polowania na niedźwiedzie, czemu osobniki tej rasy zawdzięczają swoją wielkość. Pierwsi przedstawiciele nowofundlandów byli wykorzystywani w celach pociągowych, natomiast obecnie psy te są zwierzętami ratowniczymi oraz do towarzystwa. Wyróżnia je masywna, umięśniona budowa i długa, gęsta, odporna na wodę sierść, która wymaga niestety sporo uwagi i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pies nowofunland – co warto wiedzieć przed zakupem?

pies nowofundland

Cena nowofundlanda to tylko jedna z kwestii, która powinna zadecydować o jego zakupie. W przypadku każdego domowego pupila ogromne znaczenie odgrywają także jego potrzeby, warunki, jakie należy mu zapewnić, czy usposobienie. Gdy mowa o nowofundlandach, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że:

  • Są to psy wyjątkowo towarzyskie, przyjacielskie, lubiące kontakt z człowiekiem, w tym z dziećmi. Bardzo szybko przywiązują się do swoich opiekunów. Mają łagodne, spokojne usposobienie. Są także chętne do nauki, współpracy, zdyscyplinowane. Wykazują się dużą inteligencją. Na co dzień potrzebują aktywności fizycznej. Psy te lubią w szczególności aktywność wodną, ponieważ należą do bardzo dobrych pływaków.
  • Ze względu na swoje rozmiary i pokrywającą ciało sierść pielęgnacja nowofundlandów jest wymagającym zajęciem. Bardzo ważna jest tutaj regularność. Należy także przygotować się na to, że psy te, z powyższych względów, mogą wnosić do domu sporo brudu z ogródka.
  • Przedstawiciele tej rasy wymagają nie tylko systematycznej pielęgnacji, ale i odpowiednich szkoleń, treningów, przeprowadzanych z konsekwencją i z łagodnym nastawieniem. Psy te powinno szkolić się i socjalizować już od szczeniaka.
  • Aby zaspokoić potrzeby nowofundlanda, zdecydowanie lepsze warunki zdołają zapewnić mu osoby mieszkające w domach z dostępem do ogrodu niż właściciele niewielkich mieszkań w bloku.
  • Nowofundlandy potrzebują stałego dostępu do wody, także podczas spacerów.
  • Typowe przypadłości, z jakimi borykają się nowofundlandy, to dysplazja stawu biodrowego, łokciowego i kolanowego. Często pojawiają się u nich także problemy żołądkowe w postaci skrętu żołądka lub jego rozszerzenia. Nie chcąc doprowadzić do schorzeń żołądkowych, należy dbać o to, aby nie karmić swojego pupila bezpośrednio przed planowaną aktywnością fizyczną.
  • Mając na uwadze powyższe, rasa ta jest polecana przede wszystkim osobom, które dysponują odpowiednim czasem na wychowanie psa, zapewnienie mu ciekawych treningów, szkoleń oraz aktywności fizycznej. Nie powinny być one ponadto przesadnie skoncentrowane na utrzymaniu porządku. Dobrymi właścicielami dla nowofundlandów będą przez to osoby niezapracowane, częściej przebywające w domu niż poza nim. Opieka nad nowofundlandem wiąże się jednak nie tylko z koniecznością dysponowania dodatkowym czasem, ale i większym budżetem – nie są to psy najtańsze w utrzymaniu, co warto uwzględnić przed podjęciem decyzji o ich zakupie.
Nowofundland

Pies nowofundland cena – od czego zależy?

Cena wodołaza jest uwarunkowana przede wszystkim renomą hodowli, z jakiej pochodzi. W Polsce największą reputacją cieszą się hodowle zrzeszone w ZKwP. Na koszt psa wpłynąć może także jego wiek, czy historia – osiągnięcia jego rodziców oraz to, czy interesuje Cię pies z rodowodem, czy bez rodowodu.

Nowofundland cena – ile kosztuje wodołaz?

Ceny za szczeniaka nowofundland z hodowli rozpoczynają się średnio od około 1000,00 zł i mogą dochodzić do nawet  6000,00 zł.

To może Cię również zainteresować

Cena za psa rasy husky pozostanie zdeterminowana przez różne czynniki. Jeżeli marzysz właśnie o huskym, nie powinna być ona jednak wyłącznym kryterium jego wyboru. Koniecznie zapoznaj się także z usposobieniem tej rasy, jej wymaganiami w zakresie pielęgnacji, żywienia, wychowania, czy aktywności. My odpowiemy dzisiaj na jedno z najczęściej zadawanych pytań, czyli ile kosztuje husky syberyjski – rasa psów należących do grupy szpiców. 

Przeczytaj więcej

Jamniki to niezwykle charakterystyczne, niewielkie psy z wydłużonym tułowiem i krótszymi łapkami. Rasa ta niegdyś wykorzystywana do polowań, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako domowa. Marzysz właśnie o jamniku? Zobacz, czy jest to pies dla Ciebie oraz ile kosztuje jamnik!

Przeczytaj więcej

Golden retriever to jeden z psów najczęściej spotykanych w polskich domach, podobnie jak labrador. Każda osoba zastanawiająca się nad jego zakupem, będzie zainteresowana również tym, ile kosztuje szczeniak golden retriever. Jeśli Ty także marzysz o tym lojalnym, przyjacielskim i rodzinnym psie, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje!

Przeczytaj więcej

Poznaj wady i zalety rasy nowofundland

Zobacz więcej zdjęć nowofunlandów

Jak przydatny był artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *